10 דרכים לתרגל ריקוד סלסה ללא בן זוג

אין סיבה שלא תוכל לתרגל סלסה ללא בן זוג. למעשה, זו אחת הדרכים הטובות ביותר להשתפר בריקוד סלסה. כן, סלסה היא ריקוד בן זוג, אבל אתה בהחלט חייב להיות מסוגל להחזיק את עצמך אם אתה רוצה ליהנות, לשחרר את דעתך ולהיות ברגע.

1. פיתוח תזמון ומודעות למוזיקה

ברמה הבסיסית, זוהי היכולת שלך לרקוד על קצב כך שתוכל לתקשר עם בן הזוג שלך ולבצע תנועות בזמן. ככל שתשפר את יכולתך לזהות מקצבים, כלי נגינה ומבנה שירים, תמצא את עצמך מסוגל להתחיל לשקף את הביטוי הזה בריקוד שלך ולהיות שובב יותר. בעיקרו של דבר, תזמון הוא מרכיב בסיסי ביכולת לרקוד עם בן/בת זוג והמוזיקליות היא זו שמביאה את הריקוד הזה לחיים.

ריקוד סלסה

2. שליטה בצעדים הבסיסיים שלך

זה כמו ללמוד ללכת. אלו הם השלבים הבסיסיים לכל דבר בסלסה. לעולם לא תוכל לתרגל מספיק את היסודות שלך. אז תתעסקו ותוודאו שאתם מעריכים את עצמכם לאורך הדרך. ודא שאתה יכול…

  • עשה את יסודות הסלסה שלך בזמן
  • האם אתה בסיסי לכל הכיוונים (מקדימה/אחורה, מצד לצד, דיאגנוזה, מעבר לחזית ומאחור)
  • מעבר בין כל שלב בסיסי ללא היסוס
  • עצב את היסודות שלך עם הקשה ונגיעות

3. זורח

הברקות הן עבודת הרגליים שבה אתה משתמש מעבר לצעדים הבסיסיים בלבד. ותרגול עבודת רגליים יעזור לך לחדד את טכניקות התזמון, הדריכה והסיבוב שלך. מכיוון שיש רק כל כך הרבה דרכים שבהן אתה יכול להזיז את הרגליים, אותם צעדים שאתה לומד סולו יופיעו לעתים קרובות בעבודה של בן/בת הזוג. זה אומר שככל שתכיר יותר זוהרים ותרגיש נוח איתם, כך תתחיל להרגיש טוב יותר גם לרקוד סולו וגם עם בן/בת זוג. דרך העבודה על הברקות, תלמדו גם כיצד לצעוד למקצבים שונים מעבר לתזמון הבסיסי. זה עוזר להרחיב את המודעות וההבנה שלך לגבי הריקוד והכישורים שלך באופן כללי.

4. תנועת גוף

כאן באמת מתרחש הקסם. תנועת הגוף היא גורם הוואו הזה, הרוטב הסודי הזה, הטעם הזה שהופך את הריקוד לכל כך מדהים לצפייה. זה מה שמביא הכל לחיים. זה גורם לך להיראות טוב, זה גורם לך להרגיש טוב, ולא רק לך אלא גם לבן הזוג שלך. הסיבה לכך היא שתנועת הגוף[1] היא למעשה טכניקה. וכשאתה זז נכון, אתה מוביל והעוקבים ירגישו הרבה יותר חלקים, מחוברים ומרשימים.

5. טכניקת סיבוב

טכניקת סיבובים היא מה שמחזיק את רוב העוקבים המתחילים מהיכולת לבצע פניות חלקות ומבוקרות. וזה מה שעוצר את מרבית הפניות מהיכולת להוביל את הפניות בצורה חלקה כי הם מובילים אותם בתזמון השגוי. התקשר לתורות שלך כי זו הדרך המהירה ביותר להשתפר גם בתור מוביל מתחיל מנוסה וגם לעקוב. זה גם יהפוך את הריקודים שלך למהנים הרבה יותר.

6. שילוב הכישורים שלך יחד

אז אתה הולך לרצות לתרגל את כל המושגים האישיים. אבל ברגע שיש לך את התזמון שלך, את היסודות שלך, כמה ברק פשוט, קצת תנועת גוף וקצת טכניקת סיבוב, אתה רוצה להתחיל לשכב אותם זה על גבי זה כדי להפגיש את החבילה ולהפוך את הריקוד שלך לשלם יותר.

כדי להתחיל לשכב את הטכניקות והמיומנויות הללו יחד, התחל עם היסודות שלך. ברגע שהבנת את היסודות שלך, התחל לנסות להוסיף את תנועות הגוף שלך. ברגע שאתה יכול לעשות את זה, קח כמה הברקות פשוטות ואז נסה להוסיף תנועת גוף לתוך הברקים האלה. עכשיו, מה שחשוב לזכור כאן הוא שלא כדאי לעשות עבודת רגליים מורכבת בשלב זה כי זה יסבך את הדברים יותר מדי. כשאתם מנסים להוסיף את השכבה הזו של תנועת הגוף למעלה, זה יהיה הרבה יותר קשה לעשות אפילו את הברק הפשוט ביותר.

ריקוד

בשלב הבא, ברגע שתרגיש בנוח להוסיף תנועת גוף לכמה זוהרים פשוטים, הוסף סיבוב או שניים שם ואז תראה אם אתה יכול להוסיף תנועת גוף על זה. ברגע שהביצוע שלך משתפר, אתה יכול להתמקד בעשיית כל אחד מהדברים האלה ולהתחבר עמוק יותר למוזיקה. נסה להשמיע שיר. בזמן שהוא מתנגן, חשבו והרגישו כיצד האנרגיה של השיר משתנה מהאינטרו דרך הפסוק ועד לקטע הבא. איך זה גורם לך להרגיש, ואיך אתה מתכוון לבטא את השינויים האלה בשיר עם התנועה שלך? כעת זכרו: שכבת המיומנויות הללו זו על גבי זו היא תהליך מתקדם מאוד צעד אחר צעד. בחלק מהימים אתה עלול להרגיש שאתה כמה צעדים קדימה ובימים אחרים אתה עשוי להרגיש שאתה לוקח כמה צעדים אחורה. אבל אם תתמקדו בכל האלמנטים האינדיבידואליים הללו ואז תשכבו זה על גבי זה אחד אחד תוך רחמים מאוד עם עצמכם ומתחילים בצורה פשוטה מאוד, אתם הולכים לראות תוצאות לאורך זמן.

7. צלם את עצמך באופן קבוע

כשאתה מתאמן לבד, המצלמה היא החברה הכי טובה שלך ואתה המבקר הכי גדול שלך. לפני שתתחיל, נסה לקבל לפחות סרטון וידאו אחד שלך רוקדת עם בן/בת זוג כדי שתוכל לנתח על מה אתה צריך לעבוד.

איך לגשת לביקורת על הריקוד שלך:

צפו בסרטון עד הסוף מבלי לחשוב. אל תפחד לצחוק על עצמך.

צפו בסרטון פעם שנייה וזהו את החלקים בריקוד שלא ממש נראים כמו שצריך. אולי גיששתם בצעדיכם, בן הזוג שלכם לא הגיב טוב להפניה שלכם, או שהיה לכם רגע מביך אחרת. גלה מה גרם לסרבול הזה ורשום את זה.

שמור רשימה של "הבלגן" שלך וגלה מה החולשה הגדולה ביותר שלך. כמה דוגמאות יכולות להיות מעידה בעבודת הרגליים שלך, טכניקת הובלה/מעקב לא ברורה, תזמון לקוי וכו'.

בחר אחת מהמיומנויות מרשימת ה'בלגן' שלך והתמקד בה במהלך מפגשי התרגול הקרובים שלך. מדי פעם, צלם את עצמך מחדש וראה כיצד אתה משפר את מיומנות הבחירה שלך.

חזור על תהליך זיהוי החולשה, ניתוח ותרגול עד שתהיה מרוצה מההתקדמות שעשית.

תחגוג כשאתה רואה שיפור!

8. תרגול הצללת שותף

הצללה היא בעצם ריצה של מהלך או דפוס מתחילתו ועד סופו תוך העמדת פנים לרקוד עם בן זוג. זה אולי מרגיש קצת בודד, אבל זו דרך מצוינת לקדוח את הטכניקה שלך ללא הסחת דעת של בן זוג. לעתים קרובות למדי, כשאתה לומד משהו חדש, אתה תשים לב יותר מדי למה שהשותף שלך עושה ותשכח במה אתה צריך להתרכז. בעת הצללה, אתה יכול לוודא שהיציבה, התנועה, טכניקת ההובלה/מעקב ועבודת הרגליים שלך מופעלים לפני המעבר לשותף.

הצללה היא יותר טכניקת ביניים והיא תהיה קלה יותר ויותר ככל שתהיה לך יותר חווית סלסה. אם אתה מתחיל, אל תהסס לנסות את זה, אבל אל תתייאש אם אתה לא ממש מצליח לדמיין את אחיזת הידיים ואת מיצוב הגוף (של בן הזוג הרפאים שלך) בזמן ההתחלה.

9. שנן את הצעדים שלך

ריקוד זו שפה. עליך ללמוד את אוצר המילים שלך לפני כתיבת משפט ולשכלל את כתיבת המשפט שלך לפני יצירת אות.

באותו אופן, עליך לשלוט בצעדי סלסה לפני שילובם לדפוס ולשלוט בדפוסים לפני הריקוד החברתי. הכל בריקוד הוא מודולרי. ללא אוצר המילים, אין לך אבני בניין לבנות את יצירת המופת שלך.

זוּג

אז מה אתה יכול לעשות כדי להפוך את יצירת המופת הזו ליותר מופתית? שנן את המהלכים שלך! הגדל את הפוטנציאל שלך על ידי אבני בניין רבות ככל שתוכל. אם תשכח את המהלכים שלך, הריקוד החברתי שלך יתפורר.

אם אתה באמת מעוניין לנסות זאת, צור רשימה של כל השלבים שאתה מכיר (אולי סיווג שלהם לפי רמת מיומנות או טכניקה יעזור לך לזכור אותם). מדי פעם, בקר מחדש ברשימה וראה כמה מהמהלכים אתה יכול לבצע מהזיכרון. אם אתה מוצא את עצמך שוכח כמה, אז זה זמן טוב להתחיל לרוץ בזיכרון שלך.

המהלכים שנעלתם בזיכרון שלכם הם בסיס הבית שלכם – המקום הבטוח שלכם. משם, אתה יכול להוסיף לאט שלבים לארסנל שלך ולהרחיב את אוצר המילים שלך.

10. צפו ברקדנים גדולים עושים את שלהם

צפייה באחרים רוקדים היא אסטרטגיה מצוינת להתחבר לביקורת המצלמה שלך. אתה כבר יודע באיזו מיומנות אתה רוצה לשפר, אז עכשיו אתה צריך למצוא מישהו שמצטיין בזה וללמוד אותו.

צאו ללילה של ריקודים חברתיים וקחו הפסקה בין הריקודים. הדביקו את העיניים לרחבת הריקודים ותזהו מישהו שנראה כאילו הוא באמת יודע מה הוא עושה. איך התנועה שלהם בהשוואה לשלך? נסו להתעלם מהסגנון האישי שלהם ולהתמקד בתנועה הטכנית. שימו לב היטב לאופן שבו הם מתחברים לבן הזוג, מזיזים את הגוף, זורמים בין צעדים ומגיבים למוזיקה. בזמן הצפייה, התמקד בתנועה שקשורה למיומנות שאתה מנסה לשפר. לצפות בכל מה שהם עושים זה בסדר, אבל 'הכל' יכול להיות מהמם לחשוב עליו. מיקוד יעזור לך למצוא את נקודות המפתח למעקב מהיר אחר השיפור שלך.

לאחר סשן הריגול הסודי שלך, זכור טייק אווי אחד או שניים שתוכל לנסות בפעם הבאה שאתה מתאמן. שטפו וחזרו על תהליך זה עבור כל מיומנות שברצונכם לשפר. זכור להשתמש במצלמה שלך כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלך.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן