ריקודי הזוגות הפופולריים ביותר

האם תרצה לחלוק ריקוד? כמובן שתעשה זאת. אבל על איזה ריקוד אנחנו מדברים, והאם אתה ובן הזוג שלך יודעים בכלל את המהלכים? בואו נתחיל מההתחלה ונתחיל לעבוד ביחד. הנה כמה מהריקודים הפופולריים ביותר שתוכלו ללמוד ולשכלל עם בן/בת זוג.

טַנגוֹ

זהו אולי אחד הריקודים הזוגיים הפופולריים, המרגשים והרומנטיים בעולם. הטנגו, שנולד בארגנטינה בחלק האחרון של המאה ה-19, מגיע מהתכנסות של תרבויות שראו את הוואלס האירופאי נפגשים עם ריקודים טקסיים ילידים בדרום אמריקה ומתמזגים עם מסורות חגיגות הקנדומבה ממש מעבר לריו דה לה פלטה של תושבי אורוגוואי עם אבות אפריקנים. .

ריקוד סלוני

הריקוד הזה מוגדר על ידי המחוות העשירות והדרמטיות שלו ומהלכים המסוגננים שלו, המבוצעים למוזיקה לבבית להפליא שמנגנת באילן גדול על ידי כמה מהמוזיקאים הכי מלאי נפש בחיים. טנגו הוא חוויה שלמה, ואף אחד שאי פעם צפה בו או קיבל הדרכה בו לא ישכח לעולם את ההשפעה של יופיו הנלהב.

וַלס

ריקוד זה, שנולד ביערות האחוריים הערפיליים של אירופה של המאה ה-16, החל את חייו כריקוד עם כמעט מיתולוגי, עליו דובר בכתבי יד אך מעולם לא עבר רשמי. כל זה השתנה רגע לפני עידן נפוליאון, כאשר הוואלס כבש בסערה את החברה הגבוהה הווינאית, ובכך הפך ל-ground zero לעולם הריקודים הסלוניים. בהגדרתו הפשוטה, הוואלס הוא ריקוד זוגות סגור המבוצע לצלילי מוזיקה המושמעת ב-3/4 זמן. זה נותן לריקוד את הקצב הייחודי של אחד-שתיים-שלוש, אחד-שתיים-שלוש, אחד-שתיים-שלוש. כמה מהוואלס המפורסמים ביותר ניתן לשמוע במוזיקה של המלחין הרוסי פיוטר צ'ייקובסקי, שאגם הברבורים שלו מוריד את הוואלס מרצפת אולם האירועים אל הבמה הגדולה של הבלט הגדול.

פוקסטרוט

ההחזרה הזו, המוכרת בתחרות, לימי הוודוויל הסוערים בתחילת המאה ה-20, ה-Foxtrot הוא ריקוד אמריקאי שסגנונו נולד בעידן הראשון של הג'אז. כשהיא חולקת הרבה מהלכים עם הוואלס, הפוקסטרוט רוקדת בזמן 4/4, או נפוץ, במקום ה-3/4 המועדף על בן דודו האירופי. קצת יותר מבוגר מריקוד הסווינג וקצת צעיר מהטנגו, הריקוד הקליל הזה זכה לפופולריות מסיבית מאז עידן ה-Ragtime, שבמהלכו נראה היה שכל מנגינה נכתבה עבורו באופן בלעדי. למרות שהוא בן יותר ממאה שנה, לפוקסטרוט עדיין יש את גדודי המעריצים שלו, והוא אינו מראה סימני האטה.

רומבה

למרות שיש הרבה הגדרות, סגנונות ומקורות שנכנסים לסיפור של הריקוד הקובני הצנוע הזה, כשרוב האנשים מזכירים את הרומבה בצפון אמריקה, הם מדברים על הרומבה סלוני. איטי יותר מהרבה ריקודים לטיניים אחרים כמו סלסה או אחיו הבולרו, הרומבה מתמקדת בחלקות ויכולה להיראות קצת יותר רשמית לפעמים. עם זאת, ברגע שאתה מוריד את המהלכים, זה בסדר גמור להשתחרר קצת מחוץ לכיתה (או לאולם נשפים) ולהחזיר את היופי הקובני הזה למקורות הריקוד המסיבות שלו.

ריקוד טנגו

ריקודים לטיניים אזוריים מקסיקנים ועכשוויים

עם ההצלחה העולמית האדירה של ז'אנר המוזיקלי הקאריבי רגאטון ומופעי פופ לטיני מוצלבים כמו פיטבול קורעים את המצעדים, אנחנו חיים בתקופת הפריחה של הריקודים הלטיניים. אבל מאיפה להתחיל? אנו מציעים לך להסתכל לתוך עולם הריקודים המקסיקניים האזוריים, שחוץ מביצועים עם מוזיקת ריקודים ממש טובה, הוא גם מלא בכמה ריקודי זוגות מצוינים. Huapango הוא גם סגנון מוזיקלי וגם ריקוד זוגות. המוזיקה לרוב מורכבת מבחינה קצבית, כאשר המטרים המשולשים תואמים את צעדי הריקוד.

אם אתה במצב רוח למשהו קצת יותר פשוט אבל בכל זאת אקספרסיבי, לקורידוס יש מקום עשיר בתרבות המקסיקנית, ואף נמצאו כסגנון קרוסאובר בדרום אמריקה [1]. המוזיקה היא בעצם בלדה, המושרת בליווי גיטרות ולפעמים כינור וקרנות, בעוד שהריקוד הוא ריקוד זוגות סגור המשלב שני צעדים, הופים וספינים כדי לטוות סיפור אקספרסיבי כמו זה שמושר עליו. שלב.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן