ריקוד זוגות צ כי

הפולקה הוא ריקוד עממי מרגש הידוע גם בתור ריקוד זוגי צ'כי שמקורו במזרח אירופה וקיבל חיים חדשים בקרב קהילות מהגרים בארצות הברית. המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד לרקוד פולקה.

מה זה ריקוד פולקה?

מקורה בצ'כיה, פולקה הוא צורת ריקוד עממי פופולרי המופעל בכל רחבי העולם. שלב הפולקה הבסיסי מורכב מצעד אחד ואחריו שני חצאי שלבים. שגרות פולקה רוקדות בדרך כלל על ידי זוג, מסתובבים במעגל מסביב לרחבת הריקודים באותו כיוון, ומחליקים כל הקפצה גסה בצעדים המהירים שלהם. זהו ריקוד מהיר ואופטימי שנועד לרקוד בביטחון ובקלות.

לִרְקוֹד

לפני שהפך לתחרות פופולרית לריקוד סלוני, הפולקה רקדו על ידי אנשים בבוהמיה, הממוקמת ברפובליקה הצ'כית של ימינו. המילה פולקה עצמה מגיעה כנראה מהמילה הצ'כית "פולקה", שפירושה "חצי צעד". פולקה הוא גם הריקוד הממלכתי הרשמי של ויסקונסין, שבו יש קהילת מהגרים פולנית גדולה.

היסטוריה קצרה של ריקוד פולקה

הנה סקירה קצרה של ההיסטוריה של ריקוד הפולקה.

מקורות במאה התשע-עשרה: ריקוד הפולקה והמוזיקה שלו הופיעו בסביבות תחילת המאה התשע-עשרה בבוהמיה, שהייתה חלק מצ'כיה. אחד הדיווחים הנפוצים טוען שבשנת 1830, המורה למוזיקה יוזף נרודה היה עד לעוזרת הבית אנה סלזאקובה (נולדה אנה צ'דימובה) מבצעת ריקוד בוהמי אופטימי – שאותו כינתה כ"מדרה" – לשיר עם מסורתי. נרודה רשם את הצעדים והחל ללמד אחרים את הצעדים למה שהפך לריקוד העם הפופולרי.

הפצה ברחבי אירופה: באמצע שנות ה-30, הפולקה הפכה פופולרית בקרב העניים ואז אומצה על ידי צ'כים עשירים יותר מהמעמד הגבוה. עברו רק חמש שנים עד שמוזיקת הריקודים של פולקה וצעדיה הגיעו לאולמות האירועים של פראג, ובסופו של דבר התפשטו לאולמות ריקודים במקומות אחרים כמו וינה, פריז, לונדון, רוסיה ופולין. ככל שהפופולריות של הריקוד עלתה, חברות מינפו את הפופולריות של הריקוד על ידי מכירת פריטים עם "נקודות".

המאה העשרים התפשטה לארצות הברית: פולקה נשארה ריקוד פופולרי עד שנות העשרים של המאה הקודמת, כאשר שיגעונות ריקוד ומוזיקה אחרים כמו הדו-סטפ והרגטיים השתלטו. עם זאת, פולקה חוותה התעוררות בפופולריות בעקבות מלחמת העולם השנייה לאחר שפליטים פולנים ומהגרים אחרים מאירופה עברו לארצות הברית, והביאו איתם את תרבותם. הריקוד הפך פופולרי יותר כאשר קהילות מהגרים אמריקאיות כמו קהילות הולנדיות ופולניות פיתחו סגנונות משלהן של הפולקה המקורית. עד 1986, פולקה היה כל כך פופולרי עד שאמן מוזיקת פולקה, פרנקי ינקוביץ' (הידוע כמלך הפולקה של אמריקה), זכה בפרס הגראמי הראשון אי פעם עבור אלבום הפולקה שלו משנת 1986.

4 סגנונות של פולקה

יש מגוון של סגנונות פולקה צפון אמריקאים שונים בהתאם למוזיקה ולמי שמבצע אותם. להלן כמה מהסגנונות הפופולריים ביותר של פולקה שהתפתחו בצפון אמריקה [1] במאה העשרים.

1. פולקה בסגנון סלובני: 

הסגנון המהיר הזה של פולקה כולל אקורדיונים שונים, כמו אקורדיון כרומטי, אקורדיון פסנתר או אקורדיון תיבת כפתורים דיאטוני. יש לה קשר חזק עם העיר קליבלנד, יחד עם ערים אחרות במערב התיכון עם קהילות סלובניות-אמריקאיות.

2. פולקה בסגנון קונג'נטו: 

לסגנון פולקה זה שורשים בדרום טקסס ובצפון מקסיקו עם השפעות מובהקות של מהגרים גרמנים ומזרח אירופה.

ריקוד זוגי

3. פולקה בסגנון הולנדי: 

מקורה גם במערב התיכון, סגנון פולקה זה כולל בדרך כלל בנג'ו וטובה, ונחשב חלק ופחות מודרני מפולקות אחרות ילידי אמריקה. הוא נקרא על שם להקת פולקה האמריקאית, The Six Fat Dutchmen.

4. פולקה בסגנון פולקה: 

מקורו של ריקוד פולקה זה בשיקגו בתוך קהילות פולניות וצ'כיות. שני תתי סוגים של סגנון ריקוד זה הם The Chicago Push, המשתמש במגוון כלי נגינה כולל אקורדיון, גיטרה בס, קונצרטינות ושתי חצוצרות. תת-הסוג השני נקרא The Chicago Honky, שבדרך כלל כולל רק קלרינט או סקסופון, יחד עם חצוצרה.

איך לרקוד את הפולקה

ריקוד הפולקה דורש שני רקדנים, וכל רקדן חייב לסנכרן את צעדיו בזמן. השלבים הבסיסיים של פולקה כוללים צעד משולש: צעד אחד שלם, ואחריו שני חצאי שלבים במרכב, כאשר רגל אחת "רודפת" אחריה. הנה הדרכה בסיסית על עבודת הרגליים הנכונה לצעד הפולקה הבסיסי.

1. תפוס בן זוג.

למרות שאתה תמיד יכול לתרגל צעדי פולקה בסיסיים בעצמך, זה נועד להיות ריקוד בן זוג. מול בן/בת הזוג, הצמד את ידך השמאלית ביד ימין והחזק אותם יחד בזווית בגובה הכתף. שמור על גב ישר כשהידיים הפנויות שלך מונחות זו על השכמות או הכתפיים של זה.

2. התחל עם הצעד הארוך. 

התחל ברגל שמאל שלך, קח צעד דילוג ימינה. אם אינך המוביל, תתחיל בימין ותשקף את הצעדים של בן הזוג שלך.

3. המשך בשני חצאי שלבים. 

לאחר הנחיתה על רגל שמאל, הכנס את רגל ימין לחצי צעד, ולאחר מכן חצי צעד נוסף עם רגל שמאל, כך שצעדי הריקוד הראשונים יהיו שמאל-ימין-שמאל.

זוּג

4. עוברים לרגל השנייה. 

חצי הצעד האחרון עם רגל שמאל שלך אמור להעביר את המשקל שלך לצד שמאל, לתת לך את המינוף הדרוש כדי לקפוץ לרגל ימין ולחזור על השלבים שוב. הפעם, אתה חוזר לצעד הארוך עם רגל ימין, עוקב אחריו בשני חצאי צעדים של שמאל ואז ימין, כך שצעדי הריקוד השניים הם ימין-שמאל-ימין. (אם אתה לא המוביל, זה יהיה ההפך.)

5. קח את זה לתנועה. 

רקדני פולקה משתמשים לעתים קרובות בצעדיהם כדי לנוע בתנועה מעגלית ברחבי רחבת הריקודים כולה. התחל לנוע קדימה עם הצעדים שלך בזמן שבן הזוג שלך מתחיל לנוע אחורה, כל אחד מכם עדיין חוזר על הדפוסים המוצגים ימין-שמאל-ימין ושמאל-ימין-שמאל.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן