ריקוד בצאטה

באצ'טה מקורו ברפובליקה הדומיניקנית. סגנון ריקוד זה קשור למוזיקת באצ'טה. רצף הריקודים של באצ'טה מתנהל בספירת 8 מלאות, נע בתוך ריבוע המורכב מ-3 שלבים ולאחר מכן טפח או צעד כפול. אתה יכול לרקוד את הבאצ'טה על כל פעימה כל עוד הרצף הראשי נשמר. באצ'טה מבוצעת במצב קרוב. מיקום הידיים משתנה, אך לרוב הם קרובים מאוד לגופו של בן הזוג לריקוד, כמו כמעט לרקוד בזמן חיבוק.

מאז כניסתה למערב בשנות ה-90, הצעדים של הבאצ'טה התפתחו. הבאצ'טה המודרנית דינמית יותר; השלבים כוללים הקשה וסינקופות. יש רקדנים שמעצבים סגנון חופשי בין באצ'טה מסורתית לחושנית במצבים קרובים או פתוחים.

3 סוגים שונים של באצ'טה

באצ'טה דומיניקנית

ישנם שלושה סוגים שונים של באצ'טה, אך הבאצ'טה הדומיניקנית היא צעד הריקוד המקורי. סגנון ריקוד זה קיים מאז שנות ה-60 ברפובליקה הדומיניקנית מולדתה [1] אך זכה לפופולריות בארה"ב רק במהלך שנות ה-90. הבאצ'טה הוא סגנון ריקוד רומנטי, אבל הבאצ'טה הדומיניקנית רגועה יחסית לגרסאות העדכניות יותר. סגנון הבאצ'טה המקורי מתמקד בתנועת כפות הרגליים (צד, צד, קדימה וצד, צד, אחורה). לאו דווקא עבודת הרגליים אלא ההרמוניה בין תנועות הרגליים לכלי הנגינה. המפתח להופעה מהפנטת הוא החיבור העמוק בין השותפים לריקוד למוזיקה.

לִרְקוֹד

באצ'טה נגזר מבולרו; לכן צעדי הריקוד דמויי הריבוע דומים. אבל הבאצ'טה הדומיניקנית השתנתה במהלך השנים; במקום לרקוד בעמדה סגורה, כמה רקדנים החלו לרקוד בעמדות פתוחות למחצה ופתוחות לחלוטין. הבאצ'טה הדומיניקנית המקורית מבוצעת בכל רחבי האיים הקריביים, והמוזיקה התקדמה מאיטית ורומנטית לאופטימית ומודרנית. עוד עבודת רגליים וסיבובים נוספו אבל תמיד עם טפיחה ו"פופ" קטן של הירך בפעימה הרביעית!

באצ'טה חושנית (בצ'טה מודרנית)

באצ'טה חושנית AKA Bachata Moderna מקורה בספרד. זהו סגנון ריקוד עכשווי למדי, שנוצר על ידי חורחה אסקאלונה alias Korke בשנת 2005. צעדי הריקוד הבסיסיים של הבאצ'טה החושנית נטועים בבאצ'טה המסורתית, אך אלמנטי הסגנון והריקוד מושפעים במידה רבה מסלסה, טנגו, זוק וריקודים סלוניים. כמו כן, אלמנטים מודרניים מהיפ הופ מוסיפים כישרון לסגנון הריקוד הרומנטי הזה.

באצ'טה חושנית עדיין רוקדת על 8 ספירות עם הקשה על הספירה הרביעית והשמינית. יש לו יותר מגלשות, ועבודת הרגליים מורכבת יותר. כמו כן, הסגנון והתנועות מודגשים. בגלל הסטיילינג ועבודת הרגליים הנוספת, הבאצ'טה החושנית תובענית יותר. כמו כן, הבאצ'טה מודרנית חלקה יותר, והתנועות ממוקדות בירכיים ובחזה עם גלי גוף רבים.

באצ'טה טנגו

זוהי הגרסה העדכנית ביותר של סגנון ריקוד הבאצ'טה, וכפי שהשם מרמז, הוא מתמזג מאוד עם טנגו. בעיקרו של דבר, באצ'טה טנגו הוא באצ'טה חושנית מעורבת בטנגו. זה סגנון ריקוד רומנטי ודומה מאוד לטנגו ארגנטינו. בניגוד לשתי גרסאות הבאצ'טה, זו היא כולה רומנטיקה. צעדי הריקוד מתמקדים בהעברת תשוקה ולא כל כך בעבודת הרגליים. טנגו באצ'טה אינו פופולרי כמו באצ'טה מסורתית וחושנית בסצנת הריקוד החברתי, וזו הסיבה שרבים מופתעים שסגנון ריקוד הפיוז'ן הזה קיים בכלל.

באצ'טה מסורתית לעומת חושנית: באיזו אתה צריך לשלוט?

אם אתה רוצה להרשים את בן הזוג שלך באירוע הריקוד החברתי הבא שלך, למה שלא תנסה להשתלט על כל אחד מזני הבאצ'טה האלה? אם אינך בטוח איזה מהם לנסות, הנה הטיפים שלנו:

בחר מה שמתאים לאישיות שלך: למרות שזה מפתה לבחור בסגנון הריקוד האופנתי יותר, עדיף לך להקשיב לבטן שלך. לך עם מה שאתה אוהב. בחר את סגנון הריקוד המתאים לאישיות ולסגנון שלך.

באצ'טה

ניסוי: אם אתה מתלבט בין באצ'טה מודרנית למסורתית, קדימה להתנסות בסגנונות ריקוד שונים. היופי בריקוד חברתי הוא שאתה יכול לחקור כל ריקוד שתרצה לנסות, מה שמתאים למצב הרוח שלך.

שלטו בסגנון הריקוד: אם אתם מהטיפוס שרוצה להתמחות בסגנון ריקוד ספציפי או שאתם רקדנים תחרותיים, קדימה, בחרו במה שמרגיש לכם נכון ושלטו בסגנון. תרגול מביא לשלמות; אתה תהפוך למומחה בסגנון ריקוד הבאצ'טה ככל שתבלה יותר זמן בתרגול!

עכשיו כשאתה מכיר את ההיסטוריה של סגנונות הריקוד והגרסאות השונות של הבאצ'טה, אתה יכול להתחיל לנסות את המהלכים החלקים האלה על רחבת הריקודים! קדימה, תהנה עם הבאצ'טה באירוע הריקוד החברתי הבא שלך.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן