למד על ריקוד רומבה: 8 סגנונות פופולריים של רומבה

רומבה התחיל כריקוד חברתי אפרו-קובני, וכעת הוא מתאמן בתחרויות סלוניים ברחבי העולם. ריקוד בן זוג תוסס זה מדגיש תנועות ירכיים וחיבור רגשי בין בני הזוג.

מה זה רומבה?

רומבה היא צורה של ריקוד לטיני שותף המתמקד בתנועות ירכיים ועבודת רגליים שנרקדה בזמן לפי הקצב של מוזיקת הרומבה. הרומבה מאופיינת בעבודת פרטנר צמודה, פלג גוף עליון דומם וירכיים מתנדנדות איטיות ועבודת רגליים העוקבת אחר דפוס איטי-מהיר-מהיר (סגנון אמריקאי) או דפוס מהיר-מהיר-איטי (סגנון בינלאומי). הרומבה איטית יותר מכמה ריקודים לטיניים אחרים, מעניקה לה איכות רומנטית יותר ומייצגת מיזוג של סגנונות ריקוד אפריקאי וספרד.

רומבה רוקדת בדרך כלל לסגנון מוזיקת הריקוד האפרו-קובנית [1] הפופולרית הנקראת גם "רומבה". ריקוד הרומבה יכול להתייחס לסגנונות ריקוד שונים בכמה הקשרים שונים. במועדוני ריקוד אפרו-קובניים, הרומבה יכולה לכלול סגנונות ריקוד קובניים רבים, כגון Son, Yambu ו-Guaguancó. רומבה הוא גם ריקוד סלוני בתחרויות ריקוד לטיניות הכולל שלושה סגנונות: הרומבה האמריקאית, הסגנון הבינלאומי והבולרו.

4 מאפיינים של ריקוד רומבה

לרומבה המודרנית יש סדרה של מאפיינים מרכזיים שמבליטים אותה מסגנונות ריקוד רבים אחרים. הנה כמה מהמאפיינים המרכזיים של הרומבה המודרנית.

תאנגו

1. מהירות איטית יותר: הרומבה היא האיטית ביותר מבין חמשת סגנונות הריקוד הלטיניים (האחרים הם סמבה, ג'ייב, צ'ה-צ'ה-צ'ה ופסו דובל). המהירות האיטית יותר של ריקוד הרומבה מאפשרת לרקדנים להדגיש את החושניות של עבודת בן הזוג, עם פעולות ירכיים איטיות ותנועות זרוע ארוכות ואלגנטיות.

2. התמקדות בתנועות הירכיים: רומבה מאופיינת במה שמכונה התנועה הקובנית של הירכיים, שהיא סיבוב מעגלי של הירכיים כשהברכיים מתכופפות בעוד עמוד השדרה נשאר ישר. ברומבה, הירכיים נועדו לנוע באופן טבעי כאשר כפות הרגליים נעות.

3. עבודת רגליים בשלושה שלבים: הרומבה רוקדת עם התקדמות בסיסית של שלושה שלבים של עבודת רגליים. בתוך סרגל מוזיקה של ארבע פעימות, הרגליים צועדות על כל פעימה ומחזיקות פעימה אחת. קצב הרומבה עשוי להשתנות, בהתאם לסגנון הרומבה שאתה רוקד.

4. רומנטיקה: הרומבה מכונה לפעמים "ריקוד האהבה". כאשר אנשים רוקדים רומבה, הם יאריכו תנועות המערבות את בן הזוג שלהם כדי להדגיש את החושניות של הריקוד.

8 סגנונות של ריקוד רומבה

רומבה התפתחה לווריאציות רבות ושונות המבוצעות באופן תחרותי בחלקים שונים של העולם. להלן חמישה סגנונות שונים של ריקוד רומבה.

1. קולומביה

 קולומביה היא סוג של רומבה שגברים מבצעים באופן מסורתי. זהו ריקוד בודד ולא ריקוד בן זוג, כאשר הרקדנית המוצגת מבצעת גרסה אגרסיבית יותר, חסרת כבוד, של הצעד האיטי-מהיר-מהיר האופייני. ריקוד קולומביה דורש מהמבצעים לבצע מהלכים קשים הדורשים כוח פיזי רב.

2. Guaguancó 

Guacuancó הוא אחד מסגנונות בן הזוג של רומבה מלאת מתח מיני, שמתחיל בדרך כלל באחד מבני הזוג (לעתים קרובות הגבר) שמנסה למשוך את תשומת ליבו של בן הזוג השני. השותף השני והשותף הראשון הולכים הלוך ושוב, מתחלפים ברגעים של פיתוי והכחשה קוקטית.

3. Yumba

Yumba הוא סגנון איטי של רומבה המתמקד פחות במתח מיני, ויותר בקלות התנועה. רקדנים שמתרגלים סגנון זה הם בדרך כלל מבוגרים יותר.

4. בן

 בן היה הסגנון הראשון של הרומבה שצמח מהרומבה הקובנית המקורית. הצעדים איטיים ושמרניים יותר, עם תנועת ירכיים פחות בולטת מהרומבה הקובנית. זה היה הסגנון המועדף בקרב מעמד הביניים בקובה במאה התשע-עשרה ובתחילת המאה העשרים.

ריקוד

5. Danzón

Danzón Rumba היה מועדף גם על ידי המעמד העשיר של קובה, והיה אפילו איטי ועדין יותר מהבן. הצעדים שנקטו הנשים היו קטנים מאוד וגם תנועות הירכיים שלהן היו קטנות יותר מהרומבה הקובנית.

6. רומבה אמריקאית

 רומבה אמריקאית היא אחד מסגנונות הרומבה הסלוניים הראשונים שמקורם בארצות הברית. בסגנון אמריקאי, הצעד הבסיסי נרקד כצעד קופסא, כאשר התנועות מתרחשות בספירה הראשונה, השלישית והרביעית של מידה. תנועת ירך מסתובבת מתבצעת על ידי דריכה על רגל כפופה ולאחר מכן יישורה.

7. רומבה בינלאומית

 בסגנון הרומבה הבינלאומי רוקדים צעדים בספירה השנייה, השלישית והרביעית של המידה. הצעד הבסיסי של הריקוד הזה הולך קדימה ואחורה, ולא צעד הקופסה של הסגנון האמריקאי. תנועה זו רוקדת בצורה שונה מהסגנון האמריקאי, כשהרקדן צועד על רגל ישרה ואז מתכופף כדי להזיז את ירכיהם.

8. בולרו רומבה

 הבולרו רומבה הוא האיטי ביותר מבין שלושת הרמבות הסלומיות. הבולרו מפעיל יותר עליית גוף דרך הברכיים כדי למשוך את אורך הצעדים מכיוון שהוא איטי יותר.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן