איך לרקוד קיזומבה

קיזומבה הוא אחד מאותם סגנונות ריקוד שהוא מאוד פופולרי, אבל כולם מבינים ורוקדים את זה קצת אחרת. אז כשזה מגיע להוראה, רוב הרקדנים השואפים מתמודדים עם אותן בעיות – מורים שונים, שלבים בסיסיים שונים ונקודות מפתח שונות. אז החלטנו להכין רשימה של צעדי הקיזומבה השימושיים ביותר שיקלו על החיים של מתחילים.

הדרך הטובה ביותר להתחיל היכרות עם ריקוד חדש היא ללמוד לקבל את היציבה הנכונה. דרך אגב כדי ללמוד לרקוד את סגנון הריקוד המדהים הזה שקול לקחת לפחות כמה שיעורים בסטודיו לריקוד הקיזומבה המקומי שלך. כך תקבלו את ההבנה השלמה, החלקה והיעילה ביותר של הריקוד האנגולי הזה שתוכלו לקבל.

קיזומבה במקור מאנגולה [1]. כמו בריקודים חברתיים לטיניים אחרים, קיזומבה משלב אלמנטים של ריקוד סלוני אירופי עם תנועת ריקוד אפריקאי ותזמון.

ריקודים

קיזומבה תזמון:

קיזומבה היא בזמן 4/4 – מה שאומר שיש ארבע פעימות לכל מידה. המחזור הגדול יותר במוזיקה סובב סביב 4 מחזורי מידה – כלומר: לכל מידה יש ארבע פעימות, כך שכאשר יעברו 4 מהמידות הללו, יעברו 16 פעימות.

שלבים בסיסיים:

בקיזומבה ישנם מספר שלבים בסיסיים – כל אחד עם תזמון משלו. בנוסף, בקיזומבה יש מגוון תנועות ריקוד המרחקות את הרקדנים באופן זמני מדפוסי הצעד הבסיסיים. חלק מהאתגר של ריקוד קיזומבה הוא שהמנהיג והחסיד יישארו מסונכרנים בצעדיהם.

שלב בסיסי וריאציה א

הצעד הבסיסי ביותר בקיזומבה הוא צעד דו-צדדי. זה מתחיל עבור המנהיג ברגל שמאל ועבור העוקב מימין. המנהיג צועד הצידה עם רגל שמאל, ואז מקרב את רגל ימין עם שמאל בלחיצה (אל תשאיר את המשקל שלך על רגל ימין). ואז המנהיג צועד ימינה ברגל ימין ומקרב את רגל שמאל עם ימין לצעד טפח. לאחר מכן הדפוס חוזר על עצמו. כל דפוס לוקח מידה אחת כדי להשלים – עם צעד או הקשה על כל פעימה. החסיד משקף את המנהיג ברגל הנגדית.

שלב בסיסי וריאציה ב

וריאציה ב' ממחישה עד כמה מורכבות דפוסי הצעד הבסיסיים של קיזומבה בהשוואה לריקודים חברתיים אחרים. על פני השטח, הצעד די פשוט: המנהיג מתחיל בצעידה קדימה ברגל שמאל, אחר כך צועד עם משקל מלא ברגל ימין (או קדימה או במקום), ולבסוף נוקש ברגל שמאל מבלי להשאיר עליה משקל. זה. כעת לחצי השני של הצעד, המנהיג צועד שוב ברגל שמאל, אך הפעם אחורה, פוסע אחורה ברגל ימין, ונקש אחורה עם שמאל – חוזר על התבנית הראשונית קדימה אך הפעם אחורה בכיוון ההפוך .

אז התבנית מורכבת משלושה שלבים בכל כיוון. כל קבוצה של שלושה צעדים מתחילה באותה כף רגל – למנהיג רגל שמאל. החסיד משקף ברגל הנגדית, וכך תמיד מתחיל ברגל ימין. כל צעד וטפח נופלים באופן שווה על פעימה, כך שכל התבנית קדימה ואחורה (שמורכבת מ-6 צעדים) לוקחת 6 פעימות. כאן הדברים מסתבכים. לקיזומבה יש 4 פעימות במידה, כך ש-6 פעימות אינן משלימות 2 מדדים. אם תתחיל את דפוס הצעד הזה במכה 1, תסיים אותו על פעימה 6 ולא במכה 8. כשתצעד שוב לאחר השלמת מחזור של הדפוס, תדרוך על 7 ולא על 1.

לִרְקוֹד

יש לחזור על כל דפוס 6 הצעדים קדימה ואחורה 4 פעמים לפני שהוא מסתיים לבסוף ב-8. המורכבות הזו אומרת שרקדנים חייבים להיות מודעים במיוחד לתזמון שלהם, או להסתכן ללכת לאיבוד. כאשר מתחילים בגרסה בסיסית של צעד ב', על הרקדנים לחזור על דפוס קדימה ואחורה 4 פעמים לפני שהם עוברים לצעד אחר. לחלופין, רקדנים יכולים להשתמש בעבודת רגליים מורכבת יותר – צעדי צ'ה צ'ה וכו' – כדי לעבור לתבנית אחרת באמצע המחזור.

וריאציה שלב בסיסי ג

תבנית זו דומה ל-B, אך מוסיפה שלב מסונכרן (צ'ה-צ'ה) בין השלבים ה-3 וה-4, וה-6 וה-1 של כל תבנית. אז המנהיג צועד קדימה עם רגל שמאל על 1, צעד עם רגל ימין על 2, צעד עם רגל שמאל על 3 (הפעם עם משקל מלא), צועד עם רגל ימין במהירות על 3-ו (הפעימה באמצע בין 3 ו-4), ואז צעד אחורה עם רגל שמאל על 4, צעד עם רגל ימין על 5, ולאחר מכן צעד עם רגל שמאל (משקל מלא) על 6, עם ימין על 6- ולבסוף עם שמאל קדימה ב-7 – שמתחיל את החזרה הבאה על התבנית. החסיד משקף עם עבודת הרגליים ההפוכה.

וריאציה שלב בסיסי ד

שלב זה הוא הפשוט מכולם, אך הוא משמש בדרך כלל בתוך דפוסים מסובכים יותר ולא בפני עצמו. זה פשוט ימין, שמאל, ימין – בדיוק כמו במרנגה. אז המנהיג צועד עם רגל שמאל על 1, עם רגל ימין על 2, עם רגל שמאל על 3, עם רגל ימין על 4 וכו'. החסיד משקף. ניתן לשלב שלב זה עם וריאציה ב' או ג' כך שהרקדנים יוכלו לצאת מוריאציה ב' או ג' מבלי להשלים 4 מחזורים מלאים.

השלבים הבסיסיים הללו של קיזומבה ומשמשים כאבני בניין לבניית דפוסים מורכבים. מגוון הצעדים הבסיסיים והסגנון החופשי של הדפוסים המורכבים יותר הופכים את קיזומבה לריקוד שקשה להבין ולעקוב אחריו.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן