צעדי ריקוד מודרניים

צעדי ריקוד מודרניים יכולים להיות בחירה מאתגרת עבור רקדן בלט בעל הכשרה קלאסית, אבל לא משנה מה רקע האימון שלך, לימוד אותם יכול להיות חוויה מגוונת להפליא.

היסטוריה קצרה ש צעדי ריקוד מודרניים

הריקוד המודרני פותח על ידי החלוצים המפורסמים של ימינו מרתה גרהם, פול טיילור ואיסדורה דאנקן, אם להזכיר רק כמה. רקדנים בעלי הכשרה קלאסית אלה חלקו כולם את אותה הרגשה שניתן ליהנות מריקוד מחוץ לתחומי הבלט הקפדניים. הריקוד המודרני נוצר כדי להראות רגש וצד "אנושי" יותר של האמנות, בניגוד בולט לכללים ולהנחיות הנוקשים של הבלט, שהיה סגנון הריקוד הפופולרי ביותר באמריקה באותה תקופה.

בית ספר לריקודים

צעדי ריקוד מודרניים ממשיכים להתפתח עם כל רקדן שיש לו מספיק השראה ליצור, והסגנון רק יגדל עם הדורות הבאים. הוא חובק יצירתיות, רגשות ואינדיבידואליות, כובש קהלים ברחבי העולם. בין הסגנונות המגוונים, ריקוד סטפס זורח בעוצמה, עם עבודת הרגליים הקצבית והקצבים המלודיים שלו מוסיפים נופך ייחודי לנוף הריקוד המודרני.

צעדי ריקוד מודרניים

כאשר אתה לוקח שיעור ריקוד מודרני, הטכניקה שאתה לומד תשתנה בהתאם להעדפת המורה. מכיוון שזהו ז'אנר ריקוד מונע רגשות, התלמידים יכולים ללמוד וריאציות גדולות של המלאכה על ידי לימוד תחת מדריכים שונים. עם זאת, יש כמה תנועות אחידות וכוריאוגרפיה באולפנים, וניתן לשלוט בצעדים המודרניים הללו בקלות.

מכורב למעלה ולמטה

התחל בתנוחת ג'אז ראשונה (כפות הרגליים מקבילות פונות קדימה), עם הידיים שלך לצדדים והמבט שלך ממוקד כלפי מטה, סלסל לאט את עמוד השדרה שלך, היזהרו לא להתמוטט במותניים. כשאתם בחצי הדרך לרצפה, כופפו את הברכיים והמשיכו "להתכרבל". המדריך שלך עשוי לומר לך להתכרבל מטה חוליה אחת בכל פעם, ואז "לגדול בחזרה", שוב עם חלק אחד של עמוד השדרה שלך בכל פעם.

רגליים מתנדנדות

עמידה מקבילה שוב תחילה, הנח את הידיים במצב השני. החלק את כף הרגל הימנית קדימה עם בוהן מחודדת, ואז היא צריכה לצחצח דרך העמדה הראשונה וללכת אחורה, לכופף מעט את הברך. הוא משמש לעתים קרובות כתנועת מעבר בשילוב כוריאוגרפיה.

גב שטוח

זה נשמע פשוט מספיק, אבל גב שטוח המבוצע נכון דורש מידה מסוימת של משמעת וגמישות. לאחר התכופפות, שמור על עמוד השדרה ישר ככל האפשר, הרם את הידיים ל-high five כאשר כפות הידיים פונות פנימה. הרם את פלג הגוף העליון למעלה, בו זמנית עם הידיים בתנועה נוזלית אחת. הצעד הזה הוא תערוכה נפלאה של חן ושליטה פיזית, שכמעט נגזרת מהבלט העתיק שלו.

טנדו

עם גיד, כף הרגל מצביעה קדימה ואחורה למקבילה ראשונה. לאחר מכן תוכל לחזור על המיקום לצד ולאחור, לסירוגין בקצב. לרוב מדובר ב תרגיל רצפה , אך יכול לשמש גם כשגרה.

צ'ס

המקרה הוא קפיצה פשוטה שנמצאת לעתים קרובות בריקוד מודרני. בעמידה עם המשקולת על רגל אחת, אתה מעביר את המשקל בעמידה, ואז קופץ כך ששתי הרגליים יהיו אנכיות יחד באוויר. אתה יכול לנסוע על פני החדר עם התנועה הזו, להוסיף גובה וספין למראה מתקדם יותר.

לִרְקוֹד

ללא גבולות

כלל נפוץ הוא שכל צעדי הריקוד המודרניים הם למעשה נגזרת של משהו אחר. בין אם זה בלט קלאסי או עץ מחוץ לחלון שלך ביום סוער במיוחד, רקדנים מודרניים מוצאים מקורות לכוריאוגרפיה בכל תנועה בודדת שהם עדים להם בחיים, והיכולת לעשות זאת מדהימה.

אם אתם בעניין של ריקוד מודרני כקריירה או תחביב, אל תפחדו ליצור צעדי ריקוד מאפס, שכן התוצאות יכולות להיות לא פחות ממדהימות, ובוודאי מתגמלות.

אולי תרצה לקרוא כאן על ריקוד לטיני.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן