סוגי ריקודים סלוניים

אנשים בכל רחבי העולם נהנים מהטבע החברתי והתחרותי של ריקודים סלוניים. ריקודים אלו הם ריקודים שותפים שנהנו מהם חברתית ותחרותית ברחבי העולם.

מה זה ריקוד סלוני?

ריקוד סלוני הוא ריקוד שותף מתואם בין שני מבצעים תוך שימוש בתבנית צעדים קבועה מראש. יציבה [1] וטכניקה הם חלק מהמרכיבים החשובים ביותר בריקוד סלוני, שניתן לבצע הן מבחינה חברתית ותחרותית. ריקוד סלוני כרוך במידה רבה של מיומנות ושליטה, והרבה אולפנים מציעים שיעורים ציבוריים ופרטיים עבור אנשים המעוניינים ללמוד את הסגנונות השונים של ריקוד סלוני.

לפעמים, ריקוד סלוני יכול לתפקד כמונח כללי לריקודים לא מסורתיים או חברתיים כגון סלסה, באצ'טה, מרנגה, ההמולה, טנגו ארגנטינאי וריקוד סווינג בחוף המערבי (אם כי באזורים מסוימים ניתן לרקוד אותם גם בתחרות). סגנונות ריקוד פופולריים כמו מועדון הלילה הדו-שלבי, ה-jitterbug והפולקה נחשבים גם טכנית לסוגים של ריקודים סלוניים, גם אם הם פופולריים יותר מחוץ לסצנת התחרות.

ריקודים

סוגי ריקודים סלוניים

12 הריקודים הסלוניים הבאים נראים על רחבות הריקודים, על הבמות, בסרטים ובטלוויזיה. כמה מהריקודים הסלוניים האלה אתה מכיר?

1. צ'ה-צ'ה

הצ'ה-צ'ה הוא ריקוד סלוני תוסס ופלרטטני מלא תשוקה ואנרגיה. ה"תנועה הקובנית" הקלאסית מעניקה לצ'ה-צ'ה את סגנונו. שותפים עובדים יחד כדי לסנכרן כל תנועה בהתאמה מושלמת.

2. פוקסטרוט

הפוקסטרוט הוא ריקוד סלוני שמאוד כיף ופשוט ללמידה, מה שהופך אותו לריקוד מצוין למתחילים. בפוקסטרוט, רקדנים עושים תנועות ארוכות, חלקות וזורמות על פני הרצפה למוזיקה של סווינג או להקה גדולה.

3. Jive

Jive הוא סגנון ריקוד סלוני שמקורו בארצות הברית עם אפרו-אמריקאים. זוהי צורה תוססת של ריקוד סווינג ווריאציה של ה-jitterbug.

4. לינדי הופ

הלינדי הופ הוא הריקוד סלוני הנחשב לאבי כל ריקודי הסווינג. הוא ידוע בסגנון האתלטי שלו ולעיתים קרובות מכיל קפיצות אוויריות, פיתולים והתהפכויות. הוא נקרא על שם הטיסה הטרנס-אטלנטית של צ'רלס לינדברג (לאקי לינדי) והיה פופולרי בשנות ה-30.

5. מאמבו

הממבו הוא אחד מהריקודים הסלוניים של אמריקה הלטינית הרגשית ביותר. תנועות ירכיים מתנדנדות, הבעות פנים, תנועות זרועות ואחיזה תורמים כולם לחושניות המוצגת בריקוד. זה שונה ממה שהאמריקאים המודרניים מכנים הממבו והיה לוהט בשנות ה-40 וה-50 בקובה ובניו יורק, לאחר שהומצא על ידי פרז פראדו.

לִרְקוֹד

6. פסודובל

הפסודובל הוא אחד הריקודים הסלוניים התוססים ביותר, שמקורו בדרום צרפת. הוא מעוצב על פי הסאונד, הדרמה והתנועה של מלחמת השוורים הספרדית ורוקד לצלילי מוזיקה ששימשה במהלך מלחמת שוורים.

7. קוויקסטפ

ה-Quickstep הוא גרסה מהירה (באופן טבעי) של הפוקסטרוט. זהו ריקוד סלוני המורכב מדריכה מהירה במיוחד, מקצבי רגליים מסונכרנים וריצות. ה-Quickstep מרגש לצפייה אך בין הקשים ביותר מבין כל הריקודים הסלוניים לשליטה.

8. רומבה

הרומבה נחשבת בעיני רבים לרומנטית והחושנית ביותר מכל הריקודים הסלוניים הלטיניים. הוא מכונה לעתים קרובות "סבא של הריקודים הלטיניים" ולמוזיקה שלו יש פעימה מתעקשת של 4/4. גרסת אולם נשפים נובעת מהבן הקובני.

9. סמבה

אולי הפופולרי ביותר מבין כל הריקודים הסלוניים הברזילאים, צעירים ומבוגרים כאחד נהנים לרקוד סמבה. ניתן לבצע אותו סולו, כמו במהלך הקרנבל בריו דה ז'ניירו, או עם בן זוג מבחינה חברתית.

10. טנגו

הטנגו הוא אחד הריקודים הסלוניים המרתקים ביותר. ריקוד חושני זה מקורו בבואנוס איירס, ארגנטינה, בסוף המאה ה-19. הסגנון המשמש בתחרויות כיום שונה מסגנונות טנגו ארגנטינאי.

11. ואלס וינאי

הוואלס הווינאי הוא ריקוד סלוני מסתובב מהיר עם עלייה ונפילה עדינה. זה נחשב בעיני רוב לאחד הריקודים הקשים ביותר ללמידה. תנועת הסיבוב הפשוטה והאלגנטית מאפיינת את הוואלס הווינאי. הוא מהיר עד פי ארבעה מהוואלס הרגיל, או האיטי, והשלבים מעט שונים.

ריקוד

12. ואלס

הוואלס הוא אחד מהריקודים הסלוניים החלקים ביותר. זהו ריקוד מתקדם המסומן בתנועות ארוכות וזורמות, פניות מתמשכות ועלייה וירידה. הריקוד כל כך חינני ואלגנטי עד שנראה כי רקדני ואלס גולשים על הרצפה כמעט ללא מאמץ.

מה זה ריקוד סלוני תחרותי?

בניגוד לריקודים חברתיים, ריקודים סלוניים תחרותיים מתבצעים מול שופטים שמעריכים את השגרה על פי דיוק ומראה חיצוני. נקודות מנוכות עבור פספוסים, צורות גרועות וטעויות אחרות, לכן חשוב לעקוב אחר השלבים הסטנדרטיים.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן