סוגי ברייקדאנס מומלצים

ברייקדאנס הפך למיינסטרים לראשונה בסוף שנות ה-60. בשנות ה-70 וה-80, ברייקדאנס היה פופולרי ביותר בקרב בני נוער בעיר. ברייקדאנס, שמקורו בעיר ניו יורק, בוצע בעיקר בקהילות אפרו-אמריקאיות. ברייקדאנס משלב צורות רבות של ריקוד ואומנויות לחימה. כיום, ברייקדאנס נפוץ בבתי ספר לריקוד וכן בקליפים של היפ הופ ופופ. במאמר זה נבחן מדוע מומלץ מאוד ברייקדאנס, ונדגיש סוגי ברייקדאנס מומלצים.

מורשת תרבותית עשירה: ברייקדאנס, הידוע גם כ-b-boying או ברייקינג, הופיע כביטוי תרבותי בתוך תנועת ההיפ הופ. ברייקדאנס, המושרש בקהילות אפריקאי אמריקאי ולטיניות, נושא מורשת תרבותית עשירה, המייצג צורה של ביטוי עצמי יצירתי ודרך לתקשר סיפורים ומאבקים אישיים. על ידי עיסוק ברייקדאנס, יש לך הזדמנות לטבול את עצמך במורשת התרבותית הזו ולזכות בהערכה עמוקה יותר למקורותיה.

ביטוי אמנותי דינמי: ברייקדאנס ידוע בתנועות הדינמיות והאקרובטיות שלו, המשלב אלמנטים של ריקוד, התעמלות ואומנויות לחימה. מתנועות כוח שומטות לסתות כמו סיבובים לאחור וסיבובי ראש ועד עבודת רגליים מורכבת וקפיאה, ברייקדאנס מציגה רמה חסרת תקדים של אתלטיות ויצירתיות. המיזוג של כוח, זריזות וקצב יוצר צורה חזותית מדהימה ומעוררת יראה של ביטוי אמנותי.

סוגי ברייקדאנס

סגנון אישי ויצירתיות: אחד ההיבטים המרגשים ביותר של ברייקדאנס הוא הדגש על סגנון ויצירתיות אינדיבידואלית. כל ברייקדנר מביא את הכשרון והפרשנות הייחודיים שלו לצורת הריקוד, תוך שילוב תנועות אישיות ואלתור. רקדני ברייקדנים עוסקים לעתים קרובות בקרבות או בצ'יפרים, שבהם הם מתחרים ומציגים את כישוריהם, פורצים את הגבולות של מה שאפשר ומעוררים השראה לאחרים במהלכים החדשניים שלהם.

סוגי ברייקדאנס מומלצים 

1. טופ רוק

טופ רוק הוא סגנון ברייקדאנס המבוצע בעמדה זקופה. מהלכי Top Rock בדרך כלל קלים יותר למתחילים לשלוט בהם והם משמשים לעתים קרובות כחימום עבור רקדני ברייקדאנס מנוסים. סגנון טופ רוק עשוי לכלול פאוור סטפינג, סטפ-הופ ו-צעד צד.

2. עבודת רגליים

עבודת רגליים מהודרת היא מרכיב חשוב נוסף בקהילת ברייקדאנס. עבודת רגליים מתבצעת בעמידה וכוללת מספר ספירות ריקוד שונות. רקדני ברייקדנים עשויים לבצע עבודת רגליים על סמך ספירות הנעות בין 2 שלבים ל-12 שלבים. בעיטות, סיבובים ודשדושים חשובים גם בעבודת רגליים ברייקדאנס.

3. זרוק מהלכים

רקדני ברייקדאנס ידועים במהלכים שלהם הכוללים שינויים פתאומיים מריקוד על הרגליים לביצוע תנועות על הרצפה. מהלכים אלו ידועים בשם טיפות. טיפות יכולות לכלול ברך, טאטוא, חוט, חולץ פקקים וטיפות מטבעות. טיפות הן כל אמצעי לעבור מכפות הרגליים לברכיים או לגוף.

4. תנועות גוף

על פי אתר מומלצים, סלעי רצפה – או תנועות גוף – הם תנועות ריקוד שהושלמו כאשר רוב גופך נוגע ברצפה. רקדני ברייקדנים עשויים לבצע מספריים, תולעים, גלישות גוף או תנועות שחייה. רוב המהלכים הללו הושלמו על הבטן.

5. מהלכי כוח

אם אי פעם ראית רקדן מסתובב על ראשו, זה מה שמכונה מהלך כוח. מהלכי כוח קשים לביצוע וצריכים להתבצע ב-100 אחוז דיוק על מנת להשיג ציונים גבוהים במהלך תחרות ברייקדאנס. ברייקדאנס רבים עשויים לאמץ את אחד המהלכים הללו כצעד החתימה שלהם. אלה עשויים לכלול סיבובי ראש, טחנות רוח, התלקחויות, סיבובים אחוריים והילות.

סוגי ברייקדאנס מומלצים

6. סוף מהלכים

סופה של שגרת ברייקדאנס עשוי להיות מסומן על ידי שימוש בהקפאה או מהלך התאבדות. הקפאות עשויות לכלול כיסא אוויר, מעמד ראש, דגל או הקפאת מרפק. רקדן מחזיק את התנועה הזו לכמה שניות בתום שגרה. התאבדות היא סוג אחר של מהלך ברייקדאנס הכולל מהלך שבו רקדן מעמיד פנים שהוא נופל למטה. התנועה עשויה להיראות לא מבוקרת או כואבת אבל במציאות זו רק דרך בלתי נשכחת לסיים שגרה. התאבדויות עשויות לכלול סיבוב בעיפרון, נפילת מטבע או היפוך ראש.

קרא גם:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן