מדוע מתיחה חשובה לרקדנים

למתיחה לפני אימון יש יתרונות בריאותיים רבים לספורטאים, וזה לא שונה בספורט הריקוד. בכל פעם שאתה רוקד, אתה תמיד רוצה להיות בטוח למתוח את השרירים שלך קודם. זה יעזור לך לשפר את היציבה והגמישות שלך בזמן הריקוד, מה שמונע פציעה. על ידי שילוב מתיחות בכל שיעורי הריקוד, רקדנים יכולים לזהות את הסיבות החשובות הללו למתיחה:

יציבה נכונה

מתיחות מכניסות את השרירים שלך ליישור נכון, מה שמסייע ביצירת יציבה טובה [1]. זה קריטי בתיקון היציבה שלך ומאפשר גם תנועות ריקוד מושלמים מבחינה טכנית וגם תנועות ריקוד שנוחות לגופך. כאשר יש לך יציבה לקויה, אתה תיגרם ליותר פציעות בעת הריקוד.

מְתִיחָה

להאריך את השרירים

מתיחות מכינות את השרירים לכל סוג של שגרת ריקוד. זה עוזר למנוע שרירים תפוסים. שרירים תפוסים יכולים להוביל לפציעות שיכולות למעשה להרחיק רקדנים מהספורט שלהם בזמן שהם מתאוששים או משתקמים. מתיחת שרירים תמנע התכווצויות ותנועות לא נוחות במהלך שגרת הריקוד. הם גם עוזרים לשפר את האנרגיה והמיקוד שלך בזמן תרגול ריקוד.

גמישות משופרת

זה חשוב להפליא לרקדנים כי זה עוזר לשפר את הבעיטות, הפיצולים, הזינוקים ומהלכי הריקוד האחרים המיוחדים שלנו לכל סגנון ריקוד. ריקוד חשוב במיוחד עבור רקדני ג'אז ובלט, מכיוון ששגרות אלו משלבות הרבה מהלכים מאריכים. גמישות היא קריטית בביצוע רבות מהפעילויות והתרגילים הצפויים מהרקדנים.

ייתכן שתרצה לקרוא את המדריך על ריקוד לירידה במשקל כאן.

מונע פציעה

אולי הסיבה החשובה ביותר למתיחה בכל פעם שאתה מתאמן בריקוד שלך היא למנוע פציעה. רקדנים רבים סובלים מפציעות הקשורות לעצמות שבורות ומפרקים נקעים. כדי להימנע מפציעות אלו, מומלץ תמיד להקדיש זמן למתוח ולשחרר את השרירים תחילה. זה קריטי לשפר את בריאותם של הרקדנים כדי למנוע את הסיכון לפציעות ריקוד נפוצות. הוא מכין את הגוף לאימון הריקוד שיבוא לאחר מכן.

מתיחה לריקוד

משפר את האנרגיה

מתיחה למעשה מחמצת את המוח ועוזרת לשפר את האנרגיה. זה ייתן לרקדנים דחיפה נוספת בזמן שהם בכיתה. הם גם יוכלו לקחת יותר מכל סשן ריקוד בכך שהם יוכלו להקדיש תשומת לב מלאה כל הזמן. על ידי מתיחה, המוח יוכל לשמור על מיקוד על השגת מיומנויות חדשות.

אלו רק חמש מהסיבות מדוע אנו ממליצים על מתיחות לפני כל ריקוד. שיעורי ריקוד הם דרך מצוינת ליישם פעילות גופנית תוך הנאה והיות חברתי עם אחרים על בסיס שגרתי. אם אתה מחפש לעסוק ב"שיעורי ריקוד" בריא ובכושר, קרא את המדריך שלנו כאן.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן