8 קריירה להתחיל עם תואר לימודי ריקוד

עולם המחול הוא תחום חולף. שמירה על קריירה כרקדנית במשרה מלאה יכולה להיות חמקמקה, קשה לתחזוקה וקצרת מועד. עם זאת, ישנן דרכים רבות להרחיב קריירה בריקוד ולהישאר פעיל בתחום שלך או לעבור למשהו אחר לגמרי. הנה כמה רעיונות שכדאי לקחת בחשבון:

1. הפוך למורה לריקוד.

זוהי אולי אחת מבחירות הקריירה הפופולריות ביותר עבור רקדנים. אתה יכול ללמד בסטודיו, במערכת בתי ספר ציבורית עם הכישורים המתאימים, או תוכנית ריקוד בקולג' עם תואר שני. להיות מורה לריקוד מאפשר לך להישאר פעיל פיזית תוך שיתוף הידע שלך עם אחרים. אתה יכול גם להישאר יצירתי באמצעות שגרות כוריאוגרפיה לשיעורים ולהופעות באופן קבוע. זה עוזר לדעת איזו קבוצת גיל אתה רוצה ללמד, מכיוון שחלקם ידרשו הכשרה נוספת או תארים אקדמיים.

בית ספר לריקוד

זוהי אפשרות מצוינת המסייעת להאריך את אורך החיים של קריירת ריקוד. ללא מורים למחול, תחום המחול כפי שאנו מכירים אותו היום לא היה קיים!

2. כוריאוגרפיה.

חפש תוכניות מענקים בעיר שלך כדי לממן את עבודתך. פנו לקבוצות תיאטרון מקומיות שעשויות להיות מעוניינות לשכור כוריאוגרף להצגות או מחזות זמר שלהם. חפש חברות בידור בקנה מידה גדול שעשויות להזדקק לכוריאוגרף לעבודה ארגונית או מסחרית. התחל להקת ריקוד משלך ופתח דרך חדשה ויצירתית!

3. עבודה בניהול אמנויות עבור חברת ריקוד או תיאטרון.

הניסיון שלך בעולם הריקוד יקנה לך הבנה מעמיקה של האומנויות באופן כללי, ומעבר לעבודה בשולחן העבודה היא אפשרות טובה להישאר מעורב בתחום אם אתה רוצה קריירה פחות פעילה פיזית. זוהי עמדה מצוינת למי שיכול לארגן כספים תקציביים, לקבוע פגישות, חזרות או מופעים, לארגן גיוס כספים ולהוות תמיכה למנהל האמנותי ולחזון הכולל של החברה.

4. הפוך למדריך יוגה או פילאטיס.

יוגה ופילאטיס הם לא רק תוספי מיזוג נהדרים לרקדנים, אלא הם גם יוצרים קריירה שנייה נפלאה והכנסה נוספת לרקדנים במשרה מלאה. שפת הריקוד עוברת היטב לתחומים אלה. רוחב הידע הקינסתטי מאימון ריקוד מתורגם ביעילות כאשר מלמדים טכניקות גוף-נפש אלו.

ישנם מספר סוגים של אימונים שאתה יכול לקחת כדי ללמד כל אחד מהתחומים, החל מהכשרת מורים ליוגה של 200-500 שעות, אימון פילאטיס מזרן ועד אימון פילאטיס מכשירים מלא. רוב חדרי הכושר והאולפנים ידרשו אימון מעמיק זה על מנת ללמד. בנוסף ללמד במתקנים כאלה, ניתן גם ללמד שיעורים פרטיים או במשרדי חברה. אלו הן אפשרויות קריירה נהדרות עבור רקדנים שרוצים להמשיך לרקוד, או לעבור לתחום שעשוי להיות עדין יותר לגופם תוך שהוא מאפשר להם להישאר פעילים פיזית.

יוֹגָה

5. שיווק לרקדנים.

תחום זה עשוי להיות קשור בקשר הדוק לעבודה בניהול אמנויות עבור חברה, או שאתה יכול להפוך למעצב גרפי מלא. עבודה בתחום זה יכולה לכלול עיצוב ותחזוקה של דפי אינטרנט, עיצוב פליירים וחומרי קידום מכירות אחרים, קידום אירועים באמצעות מדיה חברתית ועוד. עבודת עיצוב גרפי עשויה לדרוש הכשרה נוספת, שתוכל לקבל באמצעות קורסים מקוונים, שיעורים קהילתיים או לימודים במכללה כדי לקבל תואר.

6. הפוך לצלם ריקודים או לווידאוגרף.

בתור רקדנית, כנראה שהיית בצד השני של העדשה פעמים רבות. כבר יש לך מודעות לתנועה כשאתה לוקח את הקפיצה לעולם הצילום, מה שנותן לך יתרון לחזות רגעי צילום נהדרים או מסגור וידאו. זה אפילו יכול להוביל לקריירה גדולה יותר בצילום. לרקדנים ולכוריאוגרפים, במיוחד, יש לעתים קרובות עין מצוינת ליצירת דימויים – אחרי הכל, הריקוד הוא בעצם יצירת דימויים עם הגוף שלנו.

7. מעצב תלבושות או בגדים.

כרקדנית, היית מוקף בתחפושות כל חייך או כל הקריירה שלך. אתה גם יודע מה מרגיש טוב להתאמן בו. עם היתרון הזה, אתה יכול ליצור תחפושות, בגדי ריקודים או ביגוד שנועדו להזזה או לזוז היטב עם הגוף! ללמוד לתפור וליצור תלבושות משלך יכול להוביל לעבודה במחלקת התלבושות של להקת ריקוד.

אם אתה נלהב לעצב את הציוד שלך, אתה יכול אפילו להתחיל קו משלך. האינטרנט סלל את הדרך לשוק עצמאי משגשג, עם מקומות שוק כמו Etsy וחלונות ראווה מקוונים עצמאיים המופעלים על ידי PayPal או Shopify.

 8. הפוך לפיזיותרפיסט או מומחה לרפואת ריקוד.

כרקדנים, אנו מכירים היטב את גופנו. אם עברת הכשרה מקיפה, כמו מסלול לימודים במכללה, כנראה שיש לך מגוון רחב של ידע באנטומיה וקינסיולוגיה [1]. פציעות בריקוד הן למרבה הצער שכיחות, ואולי אפילו חווית כמה בעצמך ועברת פיזיותרפיה.

פיזיותרפיה

גם אם יש לכם רק את הסקרנות, זה יכול להיות תחום מצוין ומשתלם לרקדן להיכנס אליו. היכולת להתייחס לרקדנית ולהבין את גופו של הרקדן כפיזיותרפיסט או כרופא תעניק לך יתרון שקשה לנצח.

אלו הם רק כמה רעיונות שיעזרו לך להתחיל כיצד תוכל להרחיב את קריירת הריקוד שלך, או לעבור לתחום חדש. כשאתה מחפש עבודה חדשה, הקפד לחשוב על כל הדברים הנהדרים שהריקוד סיפק לך, כגון משמעת, דייקנות, מסירות, יצירתיות, מודעות קינסטית ועוד.

דעו שהדחף שלכם להצליח לא חייב להיעצר בריקוד, אבל אתם יכולים לקחת את התכונות הנפלאות הללו כדי לפתוח דלתות חדשות, לבנות גשרים חדשים, ולקבל חיים מוצלחים ומאושרים, לא משנה מה תעשו.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן