5 טיפים לריקוד לאיסוף מהיר של כוריאוגרפיה

היכולת להרים כוריאוגרפיה מהר זה משהו שאתה יכול לאמן ולהשתפר בו. אז גם אם אתם מרגישים מובסים מחוסר יכולת לעמוד בקצב ופיגור בכיתה, אל תאבדו תקווה! השתמש בעצות אלה בכל פעם שאתה לומד יצירה ותבחין כיצד אתה מסוגל להרים כוריאוגרפיה במהירות, מבלי להתאמץ כל כך.

5 טיפים לריקוד לאסוף כוריאוגרפיה מהר!

1. אל תצפו בכוריאוגרף

האם יש לך הרגל לבהות ישר בכוריאוגרף כשאתה לומד, לשקף את המהלכים שלו בכל פעם שהם מדגימים? ואז, ברגע שאתה רוקד בלעדיהם, אתה כנראה מרגיש אבוד ומבולבל. כדי להרים כוריאוגרפיה מהר, אתה צריך לגרום לגוף להתרגל לתנועה. למד עם העיניים, אבל תתאמן עם הגוף שלך.

כוריאוגרפיה

זה אומר ללמוד את הכוריאוגרף תחילה כדי להבין נכון את התנועה, הביצוע והתזמון שלהם, אבל לא להסתמך עליהם כדי להחיות את היצירה. דחפו את עצמכם לצמצם את כמות הפעמים שאתם צופים בכוריאוגרף לפני שתנסו מבלי לצפות בהם. תתחיל להרים כוריאוגרפיה מהר על ידי הורדת גלגלי האימון (לא צפייה בכוריאוגרף) מוקדם יותר בשיעור.

2. בלגן, ואז להמשיך הלאה

הכוריאוגרף שולט וקובע את קצב הדברים בכיתה, אבל לפעמים אתה לא יכול לעמוד בקצב. אולי יש את המהלך האחד או השילוב הזה שממשיכים לבלבל אותך. מה שגורם לך להמשיך לסקור אותו שוב ושוב, להחמיץ את המהלך הבא, ואז את הבא.

יש לנו נטייה להיות מקובעים בניסיון לבצע כל מהלך בודד בצורה מושלמת, אבל לפעמים צריך להסתפק ב"קרוב מספיק" ולהמשיך הלאה. אתה תמיד יכול לחזור ולשפר אותו מאוחר יותר. עברו על מה שאתם צריכים בין פערי ההוראה כדי להפיק את המרב מהזמן שלכם, אבל אל תתנו לזה למנוע מכם ללמוד את שאר היצירה.

3. אל תרקוד ורק צפה

זה קצת מנוגד לאינטואיציה. לא רוקדים?? בחוג ריקוד?

עם זאת, לפעמים יש פרטים שהעיניים שלך יכולות לקלוט שהכוריאוגרף לא ילמד במפורש. אם הם היו מסבירים כל פרט קטן שאתה אמור לבצע, אז השיעורים היו לוקחים ימים. אז עצרו את הנשימה לשנייה ובאמת צפו במה שהכוריאוגרף עושה. לא רק שתלמדו כוריאוגרפיה מהר, תלמדו לגלם את מצב הרוח, התזמון והאופי הרבה יותר טוב – שהם חשובים יותר ממיקומי הגוף המדויקים, בכל מקרה.

4. קח מספר שיעורים ביום

כשזה מגיע לזה, היכולת לקלוט כוריאוגרפיה במהירות דורשת מהמוח שלך לעשות קצת אימון. לקחת שיעורים מרובים הוא עומס עצום מבחינה נפשית ופיזית, וכך בדיוק זה מלמד אותך להרים כוריאוגרפיה מהר.

לִרְקוֹד

5. חשפו את עצמכם לסגנונות ריקוד נוספים

יש את הרגעים שבהם אתה נתקע במהלך שנראה שכולם מקבלים. אולי זה רגל רופפת או גרוב היפ הופ – אבל אתה לא מאומן בסגנון הזה. כדי לקלוט כוריאוגרפיה מהר, זה עוזר לקבל מגוון רחב של אוצר מילים לריקוד. להיות נוח עם מהלכים מסגנונות שונים יקל הרבה יותר על קליטת כוריאוגרפיה מהר, כי המהלכים האלה כבר טבועים בזיכרון השריר שלך [1]! אז תרגל ושכלל כל מהלכים שאתה בא איתם במגע, כי לעולם לא תדע מתי הם יעלו בשילוב אחר.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן