צעדים בסיסיים של זוק למתחילים

אם אתה חדש בריקוד חברתי, zouk הוא אחד מסגנונות הריקוד הידידותיים ביותר למתחילים. זה ריקוד של 3 מקצבים, אז זה לא מפחיד ללמוד. רוב המהלכים מריקודים לטיניים מסורתיים מבוססים על זוק, כך שההסתגלות לסגנון הריקוד הזה קלה אם באצ'טה, סלסה או אפילו סווינג מהחוף המערבי הם יותר מהמהירות שלך.

מה זה זוק?

Zouk הוא ז'אנר ריקוד חברתי עכשווי המושלם עבור הקהל הצעיר יותר ואוהב כיף! מה שהופך את זוק לפופולרי כל כך בקרב רקדנים צעירים יותר הוא הרבגוניות שלו. ניתן לרקוד אותו לצלילי מוזיקה שונה, מתאים לכל מצב רוח, וכמובן, לרקוד עם בן זוג זה כיף. מה שמייחד את זוק מסגנונות ריקוד לטיניים אחרים הוא הקרבה של השותפים לריקוד בזמן שהם רוקדים. חיבור גוף, קואורדינציה ותזמון חיוניים בריקוד זוק. הקצפת שיער או צ'יקוט, היא גם מהלך מובהק נוסף שיש ל-zouk.

זוק

בזמן הריקוד, העוקבת הגברת הייתה מקציפה בשערה יחד עם גלגול הגוף. לזוק, אפילו מסוג הקצב המהיר, יש איכות נזילות חושנית. לעתים קרובות רוקדים זה לצד זה לצלילי המוזיקה ואז קדימה ואחורה. גופם של בני הזוג לריקוד צריך להיות מסונכרן ללא הפסקות. אם אתה רוצה ללמוד זוק, יש 5 שלבים בסיסיים לשלוט בהם. הנה כמה עצות:

שלב בסיסי

במקרה הבסיסי ביותר, זוק רוקדת ב-1 או 3 ובקצב איטי-מהיר-מהיר של 3 צעדים. הצעד הראשון הוא הצעד הראשי, בעוד שני השלבים האחרים מסומנים בקטן. עבור גברים, הסימן הוא תמיד קדימה, והאישה מסמנת את הצעד אחורה, ואז להיפך. החזיקו את היד של בן הזוג, בצעו את ספירת כף הרגל והרגישו את המוזיקה לשיפור קואורדינציה [1] ונזילות.

צְדָדִי

שלב זה משלב את צעד הזוק הבסיסי עם תנועה חלקה לשינוי המיקום של בן הזוג לריקוד. חיבור חשוב מאוד כדי למשוך את הצעד הזה, ולכן המהלכים זורמים ומתואמים בינך לבין בן הזוג שלך לריקוד. שוב עם עבודת הרגליים, ההובלה מסמנת את הצעד קדימה, והעוקב לוקח צעד אחורה, ואז להיפך תוך שהוא מחזיק ידיים. המנהיג קבע את הקצב.

שלב בסיסי עם Wave

בעת ביצוע שלב ה-zouk הבסיסי עם גל גוף, עליך לבצע תנועות גוף קטנות ומבוקרות לנזילות. תצטרך ללמוד כיצד לשנות את הקצב מ-1-2 ל-1-2-3 בצורה חלקה, להעביר בצורה חלקה את המשקל שלך מרגל אחת לאחרת. לזוק יש הרבה פניות, בתור או במקום. דבר אחד שכדאי לזכור בעת פנייה הוא להישאר במגע עם הרגליים. אל תסובב את פלג הגוף העליון ימינה ושמאלה; זה תמיד צריך לעמוד מול השותף שלך בחזית. נסו להישאר מחוברים לפלג גופו העליון של בן הזוג לריקוד ולהחזיר את האנרגיה.

תנועות חזה וירכיים בסיסיות

Zuk כולל שפע של תנועות פלג גוף עליון כמו גלגולים של פלג גוף עליון, תנועות חזה וזרועות. בזמן שאתה רוקד, אתה צריך להיראות כאילו הגוף שלך זורם עם המוזיקה.

זוק

טיפים לריקוד

  • בזוק, כדאי לאמן את הגוף לזוז מוזיקלית ובזמן מבלי להתרסק עם רקדנים אחרים
  • שולט בשלבים הבסיסיים תחילה לפני שתהיה יצירתי עם טכניקות ריקוד זוק מתקדמות
  • נסה תחילה את התנועות הפשוטות עד שתשיג יעילות בזמן הריקוד
  • ניתן לרקוד את זוק בחיבוק פתוח או בחיבוק צמוד
  • בחירת ההחזקה תהיה תלויה ברמת הנוחות שלך כמו גם בתבנית הריקוד והקצב של המוזיקה
  • החזקה פתוחה עדיף לרקוד עם זר, בעוד שחיבוק צמוד צריך להיות מרקיד על ידי בני זוג שמכירים אחד את השני ונוח להם לרקוד מקרוב מאוד
  • לגברים, אל תניח שכל הנשים רוצות לרקוד עם אחיזה קרובה, במיוחד אם אתה רוקד עם בן זוג חדש. אולי אתה המוביל, אבל רמת הנוחות של העוקב צריכה להיות הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון כאשר רוקדים בסגנון ריקוד חושני כמו זוק.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן