מה זה בלט? למד בלט בקצב שלך, בכל מקום

יש באמת משהו עוצר נשימה בבלט, לא? תנועות פשוטות הופכות למהפנטות. אפילו השקט של Relevé משדר אלגנטיות. מופע בלט הוא כמו שירה בתנועה. למעשה, זו שירה בתנועה. זה יותר מריקוד – זו צורת אמנות. אולי בגלל זה רוב האנשים מאוימים מבלט.

גילינו שאתה יכול ללמוד בלט גם אם אתה בשנות ה-30, 40 או אפילו בשנות ה-80 שלך! כן, שמעתם נכון. אם אתה רוצה, אתה יכול ללמוד בלט. בכל גיל ובכל מקום. אפילו בבית! מאמר זה ידבר על בלט, מקורותיו וכיצד והיכן ניתן ללמוד אותו.

מה זה בלט?

בלט הוא ריקוד תיאטרלי הכולל צעדים ותנועות רשמיות מאוד. הוא משתמש בתנועות גוף, מוזיקה ותפאורה של הבמה כדי לדבר רגשות, סיפור, אווירה או נושא. המונח בלט עוקב אחר שורשי שמו במילה האיטלקית "balleto", שהיא וריאציה של מילה איטלקית אחרת, "balle", שפירושה "ריקוד".

זוק

תולדות הבלט

הבלט הקלאסי מקורו באיטליה מתקופת הרנסנס, עוד כשעוד שימש כבידור בחצר. הוא נלמד לאצילים ולנשים איטלקים בתקופה שבה ריקודים ומוזיקה היו חלק חשוב מהחגיגות החגיגיות והאקסטרווגנטיות של בני המלוכה. צורת ריקוד זו הגיעה לצרפת [1] במאה ה-16. עד 1681, הבלרינות הראשונות עשו את הופעת הבכורה שלהן על הבמה. אמנות הבלט תפסה, ואירופה לא היססה לקבל אותה בברכה.

הוא התפשט לרוסיה ודנמרק, ולמדינות אירופה אחרות. הכנסת הבלט לרוסיה הולידה מופעים מפורסמים כמו אגם הברבורים ופצח האגוזים, שנראו על במות התיאטראות הרוסיים. כאשר מדינות ותרבויות שונות אימצו את הבלט, הוא פיתח סוגים שונים, שלכל אחד יש את הזהות הייחודית שלו.

סוגי בלט

1. בלט קלאסי

הופעה קלאסית כוללת בדרך כלל תזמורת מלאה, עיצוב תפאורה מלווה, תלבושות משוכללות ונרטיבים ריקודים מונעי סיפור. כמה מההופעות האהובות ביותר, כמו אגם הברבורים, היפהפייה הנרדמת ומפצח האגוזים, הם בלט קלאסי.

2. בלט רומנטי

הבלט הרומנטי, שנולד בעידן הרומנטי במאה ה-19, מדגיש בביצועו דרמה, רגשות וליריות עזה. אם אתה אוהב לראות עבודת פוינט ותלבושות טוטו פופולריות של בלרינות, אתה צריך לדעת שהיבטי הבלט הבולטים האלה זכו לפופולריות על ידי סוג זה של בלט.

3. בלט ניאו-קלאסי

זה התחיל בשנות ה-20, והוא נולד כתגובה לרומנטיקה. זה הוצג בעיקר על ידי ג'ורג' בלנצ'ין, אמן בלט נודע. בעוד שהבלטים הקלאסיים והרומנטיים הדגישו הופעות דרמטיות אינטנסיביות ותלבושות ובמות מעוטרות היטב, לטיפוס הניאו-קלאסי אין תלבושות, תפאורה או עלילה רשמיים. זה מבטל את הפורמליות של הבלט המסורתי כדי שתוכל לשלב "כוריאוגרפיה" מודרנית, טכניקות ומוזיקה.

4. בלט עכשווי

הבלט העכשווי קשור לסגנון הבלט הניאו-קלאסי מכיוון ששניהם כרוכים בקצב מהיר יותר ובאתלטיות רבה. פרי המוח של הסגנון הזה הוא וויליאם פורסיית. עם בלט עכשווי, רקדנים בדרך כלל מופיעים יחפים, וסגנונות הריקוד כוללים יותר סיבובי רגליים ועבודה על הרצפה.

מלבד ארבעת הסוגים הללו, ישנן גם שיטות אימון ייחודיות שהתפתחו מתוך סגנונות אלו.

אבולוציית הבלט: ארבע שיטות האימון הטכניות נוספות

שיטת וגנובה

שיטת וגאנובה משלבת את הסגנון הרומנטי של הבלט הצרפתי, אתלטיות הבלט האיטלקי, והכישרון הדרמטי של הבלט הרוסי. רקדן שהוכשר בשיטת Vaganova מבצע הופעה חזקה, נקייה ורכה.

שיטת צ'צ'טי

שיטת אימון זו פותחה על ידי אנריקו צ'צ'טי, רקדן בלט איטלקי. זה מדגיש את האנטומיה וממקסם את השימוש בכל הגוף בזמן הריקוד. רקדנים בשיטת Cecchiti עוקבים אחר משטר אימונים קפדני על מנת לבצע איזון ואיזון מושלמים תוך שמירה על תנועות רכות וזורמות.

שיטת בורנווויל

פותחה על ידי הכוריאוגרף של להקת הבלט המלכותית הדני אוגוסט בורנוויל, שיטת האימון הזו צועקת בסגנון רומנטי. התנועות טכניות מאוד אך נראות לעיניים ללא מאמץ. שיטת בורנונוויל שמה דגש על מוזיקליות ונזילות בשילוב ביטויים רומנטיים. זה מושלם עבור ריקוד זוגי רומנטי.

האקדמיה המלכותית לשיטת הריקוד (RAD)

זה משלב שיטות דנית, צרפתית, רוסית ואיטלקית. מקורו באקדמיה המלכותית למחול, בית ספר לבלט באנגליה. יש לו השפעות כבדות מהסוג הקלאסי של הבלט ומדגיש נוחות ושלמות.

ללמוד ריקוד

איך ללמוד ריקוד בלט

רוצים ללמוד ריקוד בלט? ובכן, לפחות אתה לא צריך להיות אריסטוקרט לפני שאתה יכול לעשות פירואט! עכשיו, אתה יכול לתרגל יסודות בלט בכל גיל ובכל מקום שאתה נמצא. הנה טיפים אם אתה רוצה להתחיל לרקוד בלט:

בחר אזור שבו אתה יכול לרקוד בחופשיות

לפני לימוד ריקוד בלט, עליך לוודא שאתה יכול להתאמן באזור שבו אתה יכול לנוע בחופשיות. תאמין לי כשאני אומר שהדבר האחרון שאתה רוצה זה לחבוט את הבוהן שלך על שולחן רגל. הסר כל פריט שיכול להפריע לתנועות שלך. אז אם אתם הולכים לרקוד בסלון, דאגו להזיז את הכיסאות ושולחן הקפה.

מצא משהו יציב להישען כאלטרנטיבה לבלט באר.

הפעם היחידה שבה אתה צריך כיסא או שולחן בסביבה באזור התרגול שלך היא כאשר אתה צריך בלט באר בעת תרגול התנועות שלך. לא כולם יכולים להרשות לעצמם לקנות בלט בר, ולכן שולחן יציב או כיסא עץ מוצמד לקיר יכולים להיות אלטרנטיבות מצוינות.

הנה המדריך שלנו לבית ספר לריקודים שאולי תרצו גם לבדוק.

אתה עדיין לא צריך לקנות נעלי פוינט

מתחיל בבלט? אל תקבל עדיין את נעלי הפוינט האלה! אם אתה עדיין לומד איך לרקוד בלט, אתה רק צריך את נעלי הבלט שלך בהתחלה. אתה תעשה תנוחות בסיסיות והרבה עבודת ברים, אז אתה יכול להרחיק את חלומות הפואנטה שלך לעת עתה.

התחל עם היסודות

לפני שאתה הולך למקצוען בלט במהירות. תחילה עליך ללמוד את היסודות. התחל עם עמדות רגליים בסיסיות. למד עמדות זרוע בלט בסיסיות למתחילים. זכור, לפני שתוכל לעשות זאת, תחילה עליך לבצע הרבה תנועות רגליים וזרועות בסיסיות.

הירשם לשיעורי בלט

זו המאה ה-21. זה הזמן שבו אתה יכול ללמוד כל דבר באינטרנט – כולל בלט. אין מניעה מלהירשם לשיעורי בלט או ללמוד באופן עצמאי. היכן ללמוד ריקוד בלט, אולי תשאלו? הנה כמה אפשרויות שאתה יכול לבדוק:

אולפנים מקומיים

אם אתה רוצה ללמוד בלט, ללכת לאולפן מקומי קרוב אליך נראה הדבר הכי הגיוני לעשות. אם אתה מהסוג שמעדיף הדרכה פנים אל פנים עם קבוצה, זה בשבילך. אבל ללמוד את זה בסטודיו מקומי מגיע עם מחיר – תרתי משמע. אם אתה עושה בלט כתחביב, אולפני ריקוד כמו לרקוד מהלב גובים בסביבות $10 – $20 למפגש.

שיעורים פרטיים

אם לימוד אחד על אחד נותן לך שקט נפשי ומאפשר לך ללמוד מהר יותר, אתה יכול לבחור בשיעור בלט פרטי במקום. מורים לבלט גובים לפי שעה, ואתה יכול להוציא בסביבות $50 לשעה או יותר בהתאם לרמת המומחיות של המדריך שלך.

שיעור ריקוד
שיעורי יוטיוב

אם אתה רק מעוניין לדעת את היסודות החשופים, אתה יכול לתרגל מהלכי בלט עם המדריך המקוון האהוב על כולם – Youtube. YouTube הוא גם משאב שימושי אם אתה רוצה למצוא סרטונים על מה להכין לפני שמתחילים בבלט. הנה כמה שיעורי סרטוני YouTube שימושיים שתוכלו לבדוק אם אתם רוצים ללמוד ריקוד בלט:

  • שיעור בלט מקוון של הבלט הלאומי ההולנדי
  • שיעור בלט של 60 דקות של בלט נורת'ווסט פסיפיק

ייתכן שתרצה גם לעיין במדריך שלנו על ללמוד לרקוד כאן.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן