מדריך: איך בוחרים בית ספר לריקוד?

כשזה מגיע לריקוד, הדברים בדרך כלל לא כל כך פשוטים כפי שהם עשויים להיראות. ישנם כמה מלכודות או מאפיינים מרומזים של סטודיו לריקוד שמתחילים עשויים להתייחס אליהם כחסרי חשיבות או חסרי משמעות, כך שהם לא שמים לב אליו כראוי. וזה עלול לגרום בהמשך לאי שביעות רצון משיעורי הריקוד ואף לאי חיבה מהריקודים בכלל. בחירת בית ספר לריקוד היא לא המשימה הקלה ביותר בעולם, במיוחד אם אתה לא יודע הרבה על ריקוד. אולי אתה לא יודע את השאלות לשאול או דברים מסוימים לחפש. הכנו שאלון עם רשימת השאלות החשובות ביותר שכדאי לשאול בבחירת בית ספר לריקוד.

הכנו גם את התשובות הנפוצות ביותר לשאלות אלו שמנהל בית ספר לריקוד עשוי לתת. חוץ מזה, אנחנו נותנים כמה טיפים על מה כדאי לחפש בתשובות, ולכן מבינים מה המשמעות של התשובה: האם זו נקודה חיובית או לא חיובית לבית הספר לריקוד. השאלון הוא אוניברסלי ומתאים לכל סטודיו לריקוד (אולם אירועים, מודרני, בלט וכו'). אנו מקווים שזה יעזור לך למצוא את סטודיו הריקוד הטוב ביותר בדובאי שמתאים לצרכים ולציפיות שלך. אתה יכול להשתמש במאמר זה כמדריך לעצמך או, אם אתה הורה, הוא יסייע לך בבחירת בית ספר לריקוד עבור ילדיך. אז, בואו נתחיל!

בתי ספר לריקוד

איך ומתי לשאול את השאלות?

קודם כל, כדאי לחפש בגוגל את אולפני הריקוד שנמצאים בקרבת מיקומך (בית או משרד), ולאחר מכן לבחור את אלו שלדעתך הם המתאימים ביותר עבורך. אתה יכול לשקול המלצות מחברים שלך שאולי כבר ביקרו בכמה קורסי ריקוד. לאחר פנייה ראשונה (טלפון או מייל), אנו ממליצים לשאול את השאלות באופן אישי, פנים אל פנים.

רוב בתי הספר לריקוד מציעים שיעורי ניסיון לריקוד, בהם ניתן להכיר מורים ומדריכים לריקוד. זה הזמן והמקום הטובים ביותר לשאול את השאלות ישירות לסגל האקדמי. לחילופין, תוכל להפנות את שאלותיך למנהל (מנהל או מנהל) של בית הספר לריקוד. חוץ מזה, טוב להכיר את המינהל, לב הארגון, שמגדיר את נתיב ההתפתחות שלו. אדם, שיש לו את המידע המלא ביותר על בית הספר לריקוד, בהחלט ייתן לך את התשובות המלאות ביותר לכל השאלות.

הפילוסופיה של בית הספר למחול

התפיסה של בית הספר למחול מגדירה את סוגו וכל השאר. זה אולי נשמע מובן מאליו שלכל בית ספר לריקוד יש אותה מטרה משותפת ללמד אותך לרקוד היטב. עם זאת, השגת המטרה יכולה להיות שונה מאוד. ניתן לסווג את רוב בתי הספר לריקוד כפנאי וקדם מקצועי. בתי ספר לריקוד פנאי מתמקדים ב"כיף" בעוד שאולפנים טרום מקצועיים מתמקדים ב"טכניקת ריקוד נכונה". החוויות בהכרח יהיו שונות, וכל אחת מגיעה עם הציפיות והדרישות שלה.

בתי ספר לריקוד פנאי עשויים להיות נקודת התחלה טובה, אם אתה מחשיב ריקוד כתחביב. אבל אם אתה חולם על תחרויות ריקוד (למשל פורמט Pro/Am, כאשר זוג מורכב מרקדנים מקצועיים וחובבים, הם פופולריים מאוד בימינו), עדיף לבחור בבית ספר לריקוד טרום מקצועי. האחרון מספק הכשרה קשה יותר ודורשת התחייבות רבה יותר בזמן, חוץ מזה שהיא בדרך כלל יקרה יותר.

זוהי גם בחירה טובה עבור אנשים שאפתניים, מכיוון שבתי ספר קדם-מקצועיים לריקוד מספקים התקדמות מהירה יותר, ונותנים יותר מקום להתפתחות עצמית פוטנציאלית. חוץ מזה, אתה יכול לקבל הזדמנויות נוספות בעתיד, למשל, אם תשנה את דעתך ותנסה ללכת בדרך של "תחרות הריקוד". כדי להבין איזה סוג של בית ספר לריקוד זה, אתה יכול לשאול את השאלות הבאות:

אילו סוגי שיעורי ריקוד קיימים? קבוצתי ו/או פרטי?

האם בית הספר מציע כיתות אמן? האם זה מזמין מאמנים מקצועיים חיצוניים מנוסים יותר?

האם בית הספר מארגן אירועי ריקוד (חלונות ראווה [1], מסיבות, פסטיבלים, תחרויות)?

שאלות פשוטות כאלה יעזרו לכם להבין את כל הרעיון של בית הספר לריקוד ולהבין למה לצפות בעתיד.

שיעורי ריקוד לכל הגילאים ורמת האימון

קריטריון זה מאפשר להבין לאיזו רמה אתה יכול להגיע בבית ספר זה. אם בית הספר מספק חינוך ברמה גבוהה לתלמידים ברמה גבוהה ומתקדמים, אז הוא מוכיח את איכותו ומציע אפשרויות להכשרה מלאה לטווח ארוך. להורים, חשוב במיוחד לדעת ששיעורי הריקוד זמינים לילדים קטנים, בני נוער ומבוגרים, כך שניתן יהיה להתקדם בצורה חלקה ולהמשיך בלימודי הריקוד באותו בית ספר לריקוד כשהילד יתבגר.

בית ספר לריקוד

הישגים

אילו הישגים יש לבית הספר (דיפלומות, פרסים, גביעים וכו')?

האם התלמידים תופסים מקומות ראשונים בתחרויות ריקוד ואליפויות?

האם בית הספר לריקוד לוקח חלק באירועי מחול מקומיים?

האם יש לוח זמנים של טיולים לתחרויות בינלאומיות זרות?

חלק מבתי ספר לריקוד מארגנים מופעי ראווה לריקודים, רסיטלים, פסטיבלים וכו'. ככל שבית הספר עושה יותר פעולה ומאמצים – כך טוב יותר, עם זאת, יש להתמקד בעיקר בחינוך. השיטה הטובה ביותר להעריך את רמת בית הספר לריקוד, היא ניתוח דירוגים שהתלמידים צוברים בתחרויות ריקוד. הדירוגים הגבוהים מצביעים על כישורים חזקים של מדריכי ריקוד ועל אינטרס אישי של הניהול ביעילות ובפרודוקטיביות של התהליך החינוכי.

שונות של סגנונות ריקוד

האם בבית הספר יש מגוון סגנונות ריקוד?

האם מותר ללמוד רק סגנון אחד או שאפשר לבחור כמה?

בדרך כלל בית ספר טוב לריקוד מציע ריקודים קלאסיים, כי זה מרתף לכל השאר. גם אם אתם מתעניינים בריקודים עכשוויים (למשל ברייקדאנס או ריקוד רחוב), חשוב שבית הספר יספק גם שיעורי ריקוד קלאסי וכוריאוגרפיה. לבית ספר רציני יש גישה רצינית. כמה פעילויות נוספות הקשורות לריקוד, כגון כושר ריקוד, הן גם יתרון.

כישורי מורה

הכישורים של המורים חשובים. בדקו באתר האולפנה וסקרו את בתי הספר בהם למדו המורים. חשוב שהתלמיד יקבל מידע טוב וכן מורה מנוסה שיוכל ללמד בבטחה. זה חשוב במיוחד במקרה של שיעורי ריקוד לילדים. מכיוון שהריקוד אינו "מפוקח" (כלומר, אין צורך באישורים לעבודה באולפני פנאי), אתה רוצה לוודא שהסטודיו לריקוד שוכר מורים שעברו הכשרה מתאימה.

פנים בית הספר למחול

האם הסטודיו נראה נקי? בטוח? מַזמִין? האם זה נראה כמו מקום מזמין ללמוד בו? שאלה פשוטה "אתה יכול לספר לי על רחבת הריקודים שלך?" יכול לספר לך הרבה על בית הספר לריקוד. רחבת ריקודים מרופדת או קפיצית היא התשובה שאתה מחפש. רצפה כזו סופגת זעזועים, מעניקה לה תחושה רכה יותר, היא משפרת ביצועים ומפחיתה מאוד פציעות. היא נחשבת לסוג הרצפה הטוב ביותר לריקוד, ספורט פנים וחינוך גופני. זה חשוב במיוחד לילדים. כהורה, אתה רוצה לדעת שהסטודיו הושקע בהוצאות נוספות כדי להגן על הגוף של ילדך. אם בסטודיו יש "רצפה רגילה" או "פלסטיק למינציה", אל תאפשרו לילדכם לרקוד שם.

הערות מיוחדות להורים

להלן כמה שאלות ספציפיות להורים שמחפשים סטודיו לריקוד לילדים שלהם.

איך מכניסים ילדים לכיתות?

תשובתם תהיה: "לפי ניסיון" או "לפי גיל". אם אתה מסתכל על בית ספר קדם מקצועי, הם יערכו את ילדך לאודישן או יגיעו לבחינת השמה. זה יעזור למורים להעריך היכן ילדך נמצא מבחינה טכנית והתפתחותית. בתי ספר לפנאי מבססים את המיקום שלהם על הגיל.

שיעור ריקוד

כאשר אתה מקבל ניסיון, ילדך יהיה מאותגר על ידי הרקדנים שמסביב בהתבסס על המקום שבו הם נמצאים באימוני הריקוד שלהם. כאשר ממוקמים לפי גיל, ילדכם יהיה "עם" חברתית עם הקבוצה, אולם יתכן והמשמעות היא שיש לכם רקדן בן 10 מנוסה עם רקדן בן 10 לא מנוסה.

איזה שיעור לדעתך יהיה הכי טוב עבור הילד המתחיל שלי?

למרות שהתשובות עשויות להשתנות כאן, מה שאתה צריך לחפש זה מורה או נציג סטודיו שרוצים לדעת:

מה אתה מחפש?

החוויה של ילדכם.

מה שאתה מקווה להשיג.

אנו מרגישים שפתיחת ילד בריקודים סלוניים או תנועה יצירתית תעזור לרקדנים מתחילים ללמוד את יסודות הריקוד. בעוד שילד עשוי להתעניין יותר בהיפ הופ או ברייקדאנס, ריקוד סלוני הוא המקום בו הם לומדים מיומנויות חשובות אשר עוברות לסגנונות ריקוד אחרים. אתה רוצה לוודא שהסטודיו מאמין שזה נכון!

בתי ספר עם מבנה מוגדר יעזרו לכם לנווט בחינוך של ילדכם. זה מה שאתה מחפש: רמות, תוכנית לימודים, בחינות. כל אלו הן אבני מדרך המבהירות את תהליך החינוך. כך תוכלו לדעת היכן ילדכם צריך להיות וכיצד לעקוב אחר ההתקדמות שלו.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן